Для Америки важливі добрі відносини з Німеччиною, яка виступає за введення в експлуатацію російського газового проєкту “Північний потік – 2”, тому США мають дочекатися, поки після виборів у ФРН буде сформовано нову коаліцію, а не пом’якшувати санкцій до цього, вважає голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко. Про це він сказав у коментарі Аtlantic Сouncil під час свого візиту до США.

Він заявив, що сумнівається в логіці рішення Білого дому послабити санкції щодо трубопроводу перед майбутніми виборами в Німеччині, які проведуть у вересні 2021 року.

“З огляду на важливість [для США] гарних відносин із Німеччиною, з тактичної точки зору, США мали зупинити трубопровід доти, доки після виборів не буде сформовано нову німецьку коаліцію, яка відображатиме погляди німецького народу. Немає сенсу послаблювати санкції зараз, тому що скоро в Німеччині буде існувати нова політична реальність”, – підкреслив Вітренко.

Голова НАК додав, що в Німеччині проти будівництва російського газопроводу виступають “зелені” й захисники довкілля, але цього недостатньо.

“Я не впевнений, що екологи й “зелені” можуть зупинити це. У мене було б більше надій, якби в нову коаліцію увійшли “зелені” або збільшили б свою підтримку”, – пояснив він.

Він зазначив, що в комерційному плані “Північний потік – 2” дасть російському “Газпрому” домінантне становище у Європі й надасть значні важелі впливу на Німеччину та інші країни ЄС.

“Німеччина має переконатися, що “Газпром” не зможе нас заблокувати, – сказав Вітренко. – Їм потрібно зробити це до того, як буде завершено “Північний потік – 2″, поки в Німеччини ще є необхідні важелі впливу. Німці мають ввести мораторій доти, доки не буде знайдено таке конкурентне рішення”.

Якщо Росія відмовиться від співпраці, це продемонструє, що “Північний потік – 2” – це передусім геополітична зброя, призначена для завдання шкоди Україні й монополізації енергетичних ринків Європи, стверджує голова правління “Нафтогазу”.

“І Росія, і Німеччина неодноразово заявляли, що транзит газу через Україну має тривати після введення в експлуатацію “Північного потоку – 2″, проте важко зрозуміти, як ці зобов’язання може бути виконано”, – зазначає Аtlantic Сouncil.

В свою чергу, прем’єр – міністр України Денис Шмигаль назвав газопровід “Північний потік -2” зброєю Кремля, за його словами, Україна наполягатиме на зупинці будівництва газопроводу.

Про це він сказав у коментарі “РБК-Україна”.

За його словами, газопровід – “економічна зброя Кремля”, яка буде використовуватися проти України, Європи і США.

“По-перше, санкції США все ще можуть бути повернуті. По-друге, ми боремося не одні. Цілий ряд європейських країн виступає проти добудови”, – резюмував прем’єр.