За попередніми оцінками вартість відновлення Донецької та Луганської областей обійдеться в $15 млрд, повідомив міністр віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв'ю газеті Kyiv Post.

Це вартість відновлення регіону в результаті руйнувань промислових об'єктів і інфраструктури на тлі бойових дій. Крім того, в цю цифру Зубко включив також і відновлення зруйнованих житлових будинків. Він підкреслив, що це попередня оцінка, передає Корупція Інфо.

При цьому він додав, що інвестори намагаються обійти регіон, де проходять бойові дії, зміщуючи свої інтереси на Харківську область і Краматорськ.

У той же час віце-прем'єр оцінює потреби України в інвестиціях для скорочення споживання газу житловим сектором на рівні $40 млрд. Такі інвестиції допоможуть скоротити споживання газу українцями на третину. З нинішніх 18 млрд куб м до 11,5 млрд куб м., вважає Зубко.

Раніше голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський заявив про плани відбудувати 871 об'єкт інфраструктури вже в цьому році. Для цього місцева влада виділяє власні кошти і залучила до допомоги уряду Японії, Чехії та частково України.