В Дніпропетровській області знайшли закопаними речі українських бійців, загиблих в Іловайському котлі – ця новина приголомшила багатьох в Україні, передає Корупція.Інфо

Через майже чотири роки після Іловайської трагедії на території приватного рибного господарства були виявлені 36 мішків з берцями, закривавленою одягом та особистими речами загиблих.


Пізніше поліція підтвердила, що в 2014 році в Дніпропетровську область привезли тіла 98 українських військових, загиблих в Іловайському котлі. 26 з них вдалося ідентифікувати, їх речі забрали родичі. Речі решти 72 невпізнаних бійців передали на зберігання в Таромський рибгосп “у зв’язку з відсутністю приміщення з відповідними санітарними нормами у відділенні поліції”.

Першим, хто повідомив про знайдені мішки з речами загиблих був депутат Криворізької міськради, куратор добровольчого батальйону “Кривбас” Микола Колесник. Він розповів, як розкопували мішки, чому про страшну знахідку стало відомо тільки зараз і що буде далі з речами загиблих.

“Ми почали знімати шар за шаром, діставали просочені кров’ю кітелі з шевронами добровольчих батальйонів, каски і берці з фрагментами тіл, кобуру від пістолета… Хлопці з “Чорного тюльпана” не раз евакуювали тіла із зони АТО, були до такого готові: спеціальні комбінезони, маски, рукавички, мішки. Вони розкопували, сортували, а я на колінах стояв і, вибачте, блював. Мене хвилин 40 вивертало навиворіт від трупного запаху”, – описує чоловік процес розкопок.

Популярне: "Всіх застрелимо, задушимо… всіх, хто…": Міністр МВС зробив скандальну заяву

З 98 тіл українських військових, яких привезли в Дніпропетровську область відразу після Іловайського котла, тільки 26 були ідентифіковані. 72 хлопців ідентифікувати не вдалося, їх поховали під номерами і чекали результатів тесту ДНК, а речі скинули на “зберігання” в приватний рибгосп.


“Після закінчення слідства, коли все буде нормально описано і зафіксовано, заберемо особисті речі в музей “Кривбасу”, а одяг і взуття кремуємо і 29 серпня, в день пам’яті загиблих у Іловайському котлі, поховаємо все в могилі невідомого героя”, – розповів Колесник про те, що буде з речами загиблих.

Куратор “Кривбасу” вважає, що офіційні дані по загиблим сильно занижені, що загинули щонайменше тисяча наших бійців, і це не кажучи про безвісти зниклих.