Об'єднані сили на Донбасі ведуть активну роботу з вдосконалення системи розвідки, зокрема щодо оснащення підрозділів сучасними технічними рішеннями і автоматизованими системами управління.

Про це штаб операції Об'єднаних сил повідомляє на своїй сторінці в Facebook.

Так, в районі проведення операції триває практичне впровадження інтеграційної платформи "Дельта", яка дозволяє значно вдосконалити процеси загальновійськового планування і управління. Перевагою нової платформи є застосування єдиного протоколу інформаційного обміну, який впроваджений в країнах-членах НАТО.

За допомогою цієї системи розвідники наносять на електронну карту об'єкти ворога – від вогневих засобів до пунктів управління. Враховується інформація не тільки від наземних підрозділів, а й з безпілотних літальних апаратів, станцій радіоелектронної розвідки. Вся інформація замикається на єдину платформу, після чого стає доступною командирам усіх ланок – від комвзводу до командувача об'єднаних сил.

Нагадаємо, декількома днями раніше командувач операцією Об'єднаних сил Сергій Наєв надав міністру оборони Данії докази агресії Росії.

Наєв зустрівся з датською делегацією в Краматорську. Він ознайомив членів делегації з політикою безпеки і ситуацією в районі проведення операції Об'єднаних сил і навколо кордонів України та розповів про численні факти порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації, зокрема про застосування важкого озброєння і основними факторами, які привели до цього. Фредеріксену розповіли, що з початку 2019 року позиції ЗСУ були обстріляні 932 рази, з яких 387 разів – із застосуванням важкого озброєння.

Командувач ООС продемонстрував датській делегації незаперечні фото- і відеодокази обстрілів бойовиками населених пунктів, в результаті чого постраждали мирні жителі, були зруйновані будівлі та пошкоджена інфраструктура.

"Крім постійних обстрілів населених пунктів, збройними формуваннями Російської Федерації широко застосовується практика мінувань населених пунктів та прилеглих до них територій. В результаті цих злочинів зросла кількість цивільних осіб, які загинули або які були травмовані", – сказав Наєв.