В Україні почали діяти зміни, які дозволяють виїздити за кордон з дитиною одному з батьків без дозволу іншої сторони.

Про це розповіла заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, повідомляє прес-служба відомства.

Зазначається, що один з батьків (мати чи батько), що вивозить дитину за кордон, має повідомити про це сторону, яка платить аліменти, рекомендованим листом. У самому листі необхідно вказати мету виїзду, куди саме їде дитина і час, на який дитина їде з України.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд

Для перетину кордону батькам треба зібрати такі документи:

– рішення суду або органів опіки та піклування, яким визначене місце проживання дитини;

– документи, в яких підтверджуються мета і терміни виїзду за кордон (довідка медичного або освітнього закладу, бронювання квитків).

Дозвіл від другого з батьків не буде потрібен навіть у тому випадку, якщо одна зі сторін має намір виїхати за кордон на більш ніж 1 місяць, або навіть якщо один з батьків заборгував за аліментами за 3-4 місяці. Крім того, не потрібен дозвіл і для тяжкохворої дитини. В такому випадку необхідно просто додати довідку про заборгованість з аліментів і довідку про хворобу дитини.

Але в Мін'юсті попереджають – краще не порушувати термінів перебування за кордоном, інакше можна втратити право самостійного вирішення питання виїзду дитини протягом 1 року і бути оштрафованим.

"З метою збалансування прав батьків, які не проживають разом із дитиною і не мають боргу з аліментів, законом передбачена можливість їхнього виїзду з дитиною за кордон. Якщо батько або мати, які не проживають з дитиною, хочуть виїхати з нею за межі країни – необхідно буде письмово звернутися до іншого з батьків за отриманням нотаріально завіреної згоди на виїзд", – пояснила заступник міністра.

Якщо ж такої згоди не буде надано протягом 10 днів, то для вирішення цього питання необхідно буде звернутися до суду.

"Відповідно на кордоні треба буде надати нотаріально засвідчену згоду або рішення суду, в яких мають бути зазначені деталі виїзду (наприклад, країни подорожі, зокрема транзитні, мета поїздки) і терміни повернення в Україну, а також довідка про відсутність заборгованості зі сплати аліментів", – підсумувала Світлана Глущенко.