Бойові дії в Донецькій і Луганській областях України завдали збитків інфраструктурі на 440 мільйонів доларів – про це йдеться в звіті Управління ООН з координації гуманітарних питань (УВКБ).

У результаті обстрілів і бомбардувань, за оцінками ООН, пошкоджені майже 2 тисячі об'єктів, сюди враховуємо: 659 громадських будівель, 1230 приватних будинків і 178 офісів. У Донецьку через бойові дій закрито більше 70 відсотків підприємств, при цьому відновлення їх роботи, насамперед, шахт, буде пов'язане з серйозними проблемами. У районах, зачеплених конфліктом, не платять зарплати і пенсії, а банки працюють лише частково, йдеться в доповіді. 

Жителі Донецька стикаються з нестачею води, так як в деяких районах містах, як і раніше відсутнє водопостачання. У Луганську зараз ведуть ремонтні роботи. Постійні порушення режиму припинення вогню призводять до зростання біженців і ставить у небезпеку жителів, які потребують допомоги. 

Число вимушених переселенців на Україну в ООН оцінили в 275 500 чоловік. Ще 341 000 осіб втекли в сусідні країни, 300 тисяч з них у Росію, повідомляють у звіті. За даними УВКБ на 16 вересня, жертвами конфлікту стали щонайменше 3219 осіб, у тому числі 33 дитини. Ще 8198 осіб поранені. У той же час у звіті підкреслюється, що ці цифри, ймовірно, сильно занижені. 

В УВКБ також відзначають, що план ООН з надання допомоги Україні, прийнята 14 серпня, профінансований 19 вересня лише на 14% (4,5 мільйона доларів із потрібних 33 мільйонів) – джерело інформації Еспресо TV.

 

Автор: Меліса‡агрузка...