Уповноважений з прав людини Людмила Денісова заявила, що українським полоненим морякам, які отримали поранення під час захоплення Росією українських кораблів поблизу Керчинської протоки, не надають медичної допомоги.

“З нового року жодних ліків нашим пораненим не надається, хоча вони потребують ще лікування, підтримки, реабілітації, дій від лікарів” – сказала Денісова.

За її припущенням, хлопців, ймовірно, готують до етапу в “Лефортово”.

“В Артеменка ще поганий рух лівої руки, знову зробили рентген, там є осколок – треба щось робити, треба лікувати, треба проводити реабілітацію. Так він засвідчив про те, і це підтвердив нібито лікар-офтальмолог, що його зір відновився, тобто немає запалення очей. 
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Ейдер – наймолодший і найважче поранений наш моряк. Рух ноги відновлюється, він пересувається самостійно, але всі поранення ще є і він потребує допомоги. 

Сорока – важке поранення лівої руки. Кисть погано працює, але може вже стискати в кулак”, – поділилася Денісова інформацією, отриманою від консулів.

Омбудсмен додала, що ані вона, ані адвокати, досі не отримали від російської сторони жодної довідки про стан здоров’я моряків.

Також, як стало відомо, У Росії призначили дату “суду” захоплених біля Азовського моря українських моряків.

Про це повідомляє російський адвокат Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

“Слідчі СУ ФСБ тільки що сповістили адвокатів нашої команди захисту військовополонених українських моряків, що судові засідання з розгляду клопотань слідства про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно військовополонених українських моряків відбудуться 15 січня в Лефортовському районному суді міста Москви. Початок судових засідань в 9:30”, – пише Полозов.

Нагадаємо,  25 листопада, «прикордонне управління ФСБ по Криму» повідомило про порушення трьома українськими військовими кораблями морського кордону РФ. Українські кораблі, що рухались в бік Керченської протоки, нібито небезпечно маневрували і не підкорялись вимогам російської влади.

У ВМС ЗСУ заявили, що кораблі РФ скоїли агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Зокрема один український корабель був протаранений російським судном.