Два винищувачі НАТО Єврофайтер «Тайфун» ВПС Італії терміново підняли за сигналом тривоги з аеродрому Кефлавік в Ісландії через два російських протичовнових літака Ту-142, помічених на східному кордоні повітряного сектора країни.

Про це повідомляє ісландське видання – Моргунбладід.

Італійські винищувачі з 11 березня по 11 квітня базуються на острові в рамках програми НАТО з повітряної оборони країн альянсу, у яких немає своїх військово-повітряних сил.

Зазначається, що  Ісландія є єдиним членом Альянсу, який не має постійної армії.

Їх негайно відправили в Ісландію з метою ідентифікації цілей і підтвердження місця розташування повітряних об'єктів.

Згодом з'ясувалося, що мітки на екрані військового радара – це два протичовнові літаки ТУ-142 ВКС РФ.

Цікаво, що спочатку ТУ-142 призначався для виявлення і знищення Підводних човнів типу «Бенджамін Франклін» ворога в районах патрулювання.

Фактично в ВМФ  застосовується з метою далекої океанської розвідки, візуальної або радіотехнічної, для чергування в системі пошуково-рятувальної служби і тільки потім для пошуку і спостереження за ПЧАРБ.

Літаки були помічені силами протиповітряної оборони, які діяли строго за інструкцією НАТО про розпізнавання повітряних об'єктів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що винищувачі НАТО, які захищають повітряний простір країн Балтії, минулого тижня чотири рази піднімали на перехоплення російських літаків.

Як зазначається, натівські літаки вилітали на ідентифікацію російських винищувачів Су-35, Су-27, що супроводжували російські пасажирські літаки Ту-134 двічі – 11 і 12 березня.

Крім того, 13 і 14 березня винищувачі піднімали на перехоплення російських транспортних літаків Ан-26 та одного Іл-18.

Повітряний простір Литви, Латвії та Естонії у рамках натівської місії захищають польські винищувачі з литовської авіабази в Шяуляй та німецькі машини в естонській базі Емарі.

Від початку року, коли польські F-16 взяли на себе чотиримісячну місію з патрулювання повітряного простору країн Балтії, зареєстровано понад десяток інцидентів за участі російських літаків, в основному військових.