Військові Північноатлантичного Альянсу підірвали токсичні торпеди прямо в Північному морі поблизу територіальних вод РФ. Про це повідомляє норвезьке видання Dagbladet.

Йдеться про торпеди, знятих з норвезького фрегата "Helge Ingstad", затонулого в результаті зіткнення з танкером Sola TS, інцидент відбувся в листопаді 2018 го в ході спільних навчань НАТО в Північному морі.

Залишати боєприпаси на затонулому фрегаті було небезпечно, однак замість того, щоб знищити їх, перемістивши на сушу (тобто на спеціально обладнаний під ці цілі полігон) натовські військові підірвали торпеди прямо в морі, що неминуче нанесло шкоди екології.

Фактично токсичні елементи від цих боєприпасів потрапили у відкрите море, забруднюючи таким чином акваторії РФ і Норвегії.

Варто зазначити, що на тлі цих подій продовжується холодна війна між РФ та США.  У минулі вихідні Вашингтон, як і обіцяв, призупинив дію попередньої угоди  про ядерні ракети малої дальності.

Москва відповіла дзеркально і пообіцяла зайнятися розробкою нових озброєнь. 

У сторін є півроку на те, щоб остаточно вийти з ДРСМД. В цей час залишаються теоретичні шанси врятувати угоду. Політичний оглядач  Дмитро ДРІЗ вважає, що Росії загрожує подальша ізоляція.

До офіційного старту гонки озброєнь залишається півроку. Вірніше так: гонка озброєння йде давно, через шість місяців почнеться її прискорення – надзвичайно небезпечний етап. З високою часткою ймовірності Америка почне розгортати нові системи озброєнь безпосередньо на кордонах Росії. Наприклад, в Прибалтиці. І ці системи будуть загрожувати РФ і натякати на те, хто в домі головний.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Так званої буферної зони з країнами Варшавського договору більше не існує. Що це означає, зрозуміло: ймовірність серйозної конфронтації зростає в рази. Вимога Вашингтона відома – ліквідувати ракету 9М729. Якщо ні, то договір розривається. Москва, зрозуміло, ліквідувати нічого не збирається.

Але тим не менше виправдовується, що це причіпки – насправді вона вписується в існуючі угоди. Але за океаном не вірять. Власне, ракета тут вже ні при чому. Росіянам дають зрозуміти, що американці сильніші і крутіші. І що їх треба слухати і підкорятися. Час умовлянь минув.

Що стосується російської військової могутності, США всім виглядом дають зрозуміти, що ніякої загрози вона для них не представляє. Вони, зрозуміло, далеко, під ударом в першу чергу Європа. Але вона теж згодна з Америкою.