У Львові знову розносять повістки. Запрошення до військкомату вручають працівники ЛКП разом із дільничними міліціонерами. Та люди, котрі отримують такі повідомлення, обурюються, адже четвертої хвилі мобілізації ще не оголошували.

Наразі військові, як і раніше, запевняють: тим, кому прийшла повістка, хвилюватися не варто. Мовляв, повістки розносять, щоб систематизувати дані про призовників.

«Зараз людям вручають повістки для того, щоб знати більш детальний облік, який є у воєнкоматах, і морально-ділові характеристики кожного службовця. Скажімо, є люди із трьома дітьми, в кого є опікунство. Тобто, це робиться, щоб у випадку четвертої хвилі мобілізації ми вже точно знали, кого і куди викликати у першу чергу», – повідомив в.о. львівського обласного комісара Олександр Тіщенко.

Якщо ж четверта хвиля мобілізації таки буде, то лише часткова. До того ж, вона мало чим відрізнятиметься від попередньої. До військкоматів призиватимуть осіб віком від 25 до 40 років, якщо вони рядові у запасі. Також сержантів і офіцерів, яким не виповнилось 45 років. А от віковий ценз для вищого офіцерського складу – 65 років. Не заберуть до війська людей зі слабким станом здоров’я, батьків трьох і більше дітей, жінок із дітьми до 16 років, студентів, аспіратнів та народних депутатів.

Та коли чекати наступної хвилі мобілізації і чи варто чекати її взагалі, – про це і самі військові не знають. Адже нещодавно отримали абсолютно протилежну вказівку.

«Зараз є вказівка готуватись до проведення демобілізації. Проводити підготовчі заходи», – зазначив в.о. львівського обласного комісара Олександр Тіщенко.

Та, як би там не було, чого очікувати українцям – мобілізації чи демобілізації – залежатиме від активності ворожих військ на сході країни. 

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: ZIK