Ще в 2008 році тодішній глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони України Гриценко публічно закликав Україну відкликати заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО
Анатолій Гриценко послідовно протистояв вступу України в НАТО. Про це в своїй статті «Не дуже-то і НАТО» для видання Реаліст пише екс-співробітник Головного управління розвідки України полковник Юрій Сміщук.
Зокрема, Сміщук звертає увагу на недавні скептичні заяви Гриценка, по відношенню до ініціатив щодо законодавчого закріплення в Україні обов'язковості євроатлантичної інтеграції, в яких екс-міністр оборони і ймовірний кандидат в Президенти України наполягав на безглуздості таких кроків і натякав на відсутність в Україні підтримки НАТО серед населення.
Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство
«Він ніби і вважав, що входження в Альянс було б благом для нашої держави, але і думав, що для цього завжди щось заважало: думка народу, політична криза в Україні, якість самого НАТО», – пояснює військовий аналітик.
Дійсно ще в 2008 році тодішній глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони України Гриценко публічно закликав Україну відкликати заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО.
У наступному, 2009-му, Гриценко дотримувався тієї ж точки зору, заявляючи, що питання вступу в НАТО Україні не варто піднімати найближчі п'ять років. Пояснював політик це тим, що ніхто не може дати гарантії безпеки нашій країні, навіть НАТО. При цьому політик критикував і сам Альянс, заявляючи, що НАТО не є ефективною системою колективної безпеки.
Так само автор статті нагадує про те, що Анатолій Гриценко в березні 2006 року, напередодні парламентських виборів в Україні, агітував посла США Джона Хёрбста до створення коаліції фракціями «Нашої України» і Партії регіонів. Гриценко тоді повідомляв дипломату, що домовився з Рінатом Ахметовим і він залишиться на чолі Міноборони.