Рішення про взяття Іловайська було прийнято функціонерами групи "Приват" і командирами окремих добровольчих батальйонів, зокрема, Семеном Семенченко. Про це заявив військовий експерт Олексій Арестович в ексклюзивному коментарі популярному телеканалу.

"Через чотири роки з'явилося багато альтернативних історій по Іловайськ. Для мене картина виглядає так: рішення для Іловайскої групи було прийнято функціонерами групи" Приват "спільно з командирами окремих добровольчих батальйонів, зокрема, Семеном Семенченко, які з опорою на представників МВС при штабі АТО спланували і здійснили операцію під гаслом "Добробати повинні показати себе". Потім вони, звичайно, побігли в ВС і поставили питання так, мовляв, армія, рятуй ", – розповів експерт.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

На його думку, саме командувач сектором "Б" АТО генерал Руслан Хомчак був "тим функціонером від армії, якого група" Приват " висунула для звинувачення, ніби все сплановано армією". Арестович підкреслив, що роль генерала Хомчака в цій справі складна і невстановлена.

"Коли це затіяв, Хомчак сказав Муженко, що не потрібно виходити з Іловайська … сказав, мовляв, мені тут на місці видніше і я буду вирішувати", – сказав він.

Арестович також заявив, що вихід з оточення в Іловайську відбувався всупереч всім встановленим військовим нормам.

Експерт додав, що особиста відповідальність за Іловайськ трагедію лежить на генералі Хомчак, на народних депутатах – Березі (Юрій Береза, нардеп від партії "Народний фронт" і командир батальйону "Дніпро-1", – ред.) І Семенченко (Семен Семенченко, нардеп від "Самопомочі", який був командиром добробата "Донбас", – ред.), і на командирів добробатов, які в той час прийнмали там рішення.

Окрім того Арестович зробив заяву стосовно недавніх подій в Азовському морі.

У відповідь на провокації в Азовському морі, американська сторона вже заявила, що готова дати Україні протикорабельні ракети і ППО, тому в цьому питанні Росію підпирають дуже сильно

Експерт зазначив зазначив, що, якщо є сама наявність ракет, то військові знають, що на карті малюється радіус ураження, обраховується ймовірність і приходить розуміння, що ці дії стають проблемними, а військові вживають тільки ті дії, в яких є мінімум 75% ймовірності успіху.

За словами Арестовича, те, що відбувається в Азовському морі – це класична військово-економічна блокада, яка є актом війни, тому що це війна не військовими засобами, але такі дії, згідно з українським законодавством, є військовою агресією проти України, на що українська сторона реагує відповідно – перекидає військово-морське угруповання, інформує міжнародне співтовариство про порушення міжнародних договорів Росією.