3-го серпня вступив в дію закон про «військовий» податок. В останній день липня цього року Верховна Рада України схвалила введення тимчасового військового збору з зарплатної плати. Тепер кожен українець, який офіційно працевлаштований буде сплачувати 1,5% зі своєї заробітної плати на допомогу українським військовим. Такий податок діятиме до 1 січня 2015 року.

За оцінками Міністерства фінансів України, введення військового збору дозволить акумулювати майже три мільярди гривень для фінансування оборони України. Ці кошти можна буде використати для потреб української армії.

«Ми погодилися з пропозиціями народних депутатів для того, щоб, можливо, ввести такий спеціальний, можна сказати військовий, податок у розмірі 1,5% від заробітної плати і таким чином можна отримати десь 2,9 млрд. грн. для того, щоб їх направити на загальний баланс бюджету», – заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Але чи насправді ці гроші підуть на допомогу Збройних Сил України? Ні для кого не секрет, що українська армія розграбована, як і наша країна. Ведучий Інтернет-каналу «Громадське ТБ» Роман Скрипін дуже влучно зауважив в одному зі своїх інтерв’ю: «Україна не бідна країна, вона – розграбована».

Під час панування «клану Януковича» золотий фонд України, усі державні структури та підприємства були під пильним наглядом Феміди. Діти Януковича правили разом зі своєю командою зовсім не в рамках закону. Вони мали свої плани щодо України, яка завжди славилася своїми родючими землями та природним багатством. Завдяки цьому «Януковичі і Ко» стали найбагатшими людьми не лише України, але й світу загалом. Багато чиновників, які були при владі до Революції Гідності займали високі позиції в рейтингах «найбагатших» та «найвпливовіших».

Немає сумніву, що саме під егідою «банди» було розкрадено все, що неправильно чи криво лежало. Так була розграбована і розпродана вся техніка української армії. Згідно з твердженнями нинішньої влади, останні чотири роки відбувалася диверсія з підриву системи безпеки України. Міністерство оборони пограбовано колишніми міністрами і політиками, які були до цього причетні, і відсутні захищені засоби зв’язку, взагалі відсутня техніка, авіація перебуває в критичному стані, мало які підрозділи можуть похизуватися повною бойовою готовністю.

Цей факт засмучує усіх українців, які важко працюють задля процвітання нашої держави, а в результаті залишають обманутими та покинутими напризволяще. Українці, по натурі своїй, надзвичайні працелюби, але саме на них, чесних і працьовитих, збагачуються ліниві та «всемогутні». В час, коли в країні ведеться відкрита війна з проросійськими сепаратистами, яких спонсорує та ж сама «бандитська» структура Януковича, наші військовики ризикують життям для оборони країни практично «голі». Вони не мають техніки, зброї, бронежилетів та належного захисту, але в них є дух патріотизму та присяга перед українським народом. У них є віра та надія на перемогу. А ще у них є самі українці. Не політики, не чиновники, не олігархи. У них є звичайні небайдужі, які усіма силами намагаються допомогти армії, та тим захисникам, які борються за наш спокій.

Коли військовики просять у рідних та небайдужих допомоги, вони завжди її отримують, коли ж вони звертаються до Феміди, вони отримують духовну підтримку, слова вдячності та пусті обіцянки. Чи буде на цей раз так само, як і раніше? Чи справді 3 мільярди гривень, які зберуть з українців потраплять у руки армії, а не в кишень чиновників?

Як проконтролювати цей процес залишається загадкою, адже чиновники настільки звикли заробляти на свої дорогі авто та багаті курорти за допомогою українців, що їх уже не лякає ні Майдан, ні люстрація, ні боротьба з корупцією.

Залишається лише віра у те, що Небесна сотня та військові, які знаходяться в зоні АТО не дарма поклали свої життя за зміни в Україні. Можливо, на цей раз щось зміниться і чиновники, нарешті, перестануть збільшувати свої банківські рахунки обманом та обкраданням чесних громадян.

Високопосадовці знаходяться під пильним наглядом кожного громадянина нашої держави, і якщо українську армію далі будуть розкрадати, корупційні схеми не припиняться і чиновники продовжать обманювати чесну громаду, Майдан повториться, і вже на цей раз українці не мовчатимуть, як після першого Майдану у 2004 року, не чекатимуть змін з надією на встановлення справедливості, як після Євромайдану. Українці налаштовані рішуче, і якщо їх знову обмануть, зміни будуть кардинальними, адже поки ще жоден олігарх чи політик не довів, що Україна почала змінюватися саме з нього. Якщо не припиняться махінації, нова революція не за горами.

Але все ж таки усі ми маємо надію, що хоча б «військовий» податок не розширить кишені української Феміди, і армія почне розквітати, а військові матимуть надійну підтримку задля оборони нашої держави, яку розтоптали та покинули напризволяще. В іншому випадку розлючений натовп не буде мовчати, він почне змінювати державу самостійно. Досвід у нас уже є…