original-1407833928

Військовозобов’язані у межах призову за мобілізацією матимуть можливість влаштуватися на роботу у Збройні Сили України за контрактом.

Про це йшлося у суботу, 1 серпня, під час селекторної наради голови Львівської облдержадміністраці Олега Синютки з головами районних державних адміністрацій, представниками обласного військового комісаріату та військової прокуратури західного регіону, інформує прес-служба ЛОДА.

Визначальним у процесі мобілізації на Львівщині, на думку посадовців, є відношення населення до служби у Збройних Силах України. Як наголосив заступник голови Львівської облдержадміністаріції Андрій Корнат, військовозобов’язаним необхідно роз’яснити, що військова служба сьогодні – це можливість не лише виконати свій громадянський обов’язок, а й поліпшити своє матеріальне становище.

“Потрібно змінити концепцію оповіщення населення, – сказав Андрій Корнат. – У нас є інша форма служби у Збройних Силах України – служба за контрактом. У військових частинах є велика кількість робочих місць і ці місця потрібно пропонувати. Ми не йдемо у військо воювати, ми ідемо у Збройні Сили України – на роботу. Навіщо їхати на заробітки, коли можна заробити на Львівщині, уклавши контракт зі Збройними Силами України”.

Олег Синютка зауважив, що потрібно дати шанс і тим людям, які свого часу ухилилися від мобілізації. Голова Львівщини повідомив, що існує можливість укласти “угоду примирення”. Тобто військовозобов’язаний  проти якого відкрито кримінальну справу за ухилення від мобілізації зможе уникнути відповідальності.

“Більшість таких військовозобов’язаних насправді готові тепер виконати свій громадянський обов’язок, проте бояться кримінальної відповідальності, – додав Олег Синютка. – Прокуратура, міліція і влада підуть на зустріч ухильникам. Потрібно лише укласти контракт зі Збройними Силами України”.