В Україні найближчим часом зміняться правила надання пенсійного забезпечення для громадян. Про це йдеться в законі «Про підвищення пенсій».

Так, з 1 січня 2019 року на пенсію у віці 60 років зможуть вийти тільки ті українці, у яких за плечима буде не менше 26 років робочого стажу.

Більш того, українці, робочий стаж яких менше 15 років, не зможуть претендувати на таку соціальну допомогу.

Наприклад, 60-річні українці, які будуть в 2019 році мати лише 15 років стажу, зможуть вийти на заслужений відпочинок лише у 65 років. При цьому ті з громадян, які наберуть від 16 до 25 робочого стажу роботи, зможуть вийти на пенсію в 63 роки.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

За інформацією чиновників, щорічно, до 2028 року, вимоги до майбутніх пенсіонерів будуть збільшуватись на 12 місяців.

За інформацією чиновників, до того часу на законний відпочинок зможе вийти лише кожен другий пенсіонер. Інші будуть змушені працювати до 63 або 65 років.

Додамо, вже до 2019 року пенсії українці будуть отримувати за новою формулою. Розмір середньої по країні зарплати, який враховують при розрахунку виплати, підвищать на 50% зростання зарплат і 50% інфляції.

«В цьому році, я сподіваюся, економіка дасть 2,5-3% зростання. Я вже точно можу гарантувати, що з 1 січня буде підвищено й мінімальну зарплату, й пенсію», — заявив віце-прем’єр Павло Розенко.

На практиці це працює приблизно наступним чином: припустимо, що за три минулих роки заробітні плати зросли в середньому на 18% у рік. У той же час інфляція за минулий рік склала 10%. Тоді розмір середньої заробітної плати в пенсійної формулою підвищать на 14% (50% інфляції + 50% зростання зарплат).

Експерти стверджують, що нова формула вигідна для пенсіонерів, крім того, реформою передбачена можливість збільшувати розмір надбавки і брати не на 50, а 100% зростання зарплат. Це буде можливо тільки як дефіцит Пенсійного фонду — близько 140 млрд гривень — ліквідують.