Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич 9 травня відвідала Ірпінь та Бородянку.

Про візит у супроводі заступниці глави МЗС Еміне Джапарової вона розповіла у Twitter.

“З Еміне Джапаровою сьогодні вранці були у Бородянці та Ірпені. Я вражена безглуздими руйнуваннями, спричиненими російською агресією, але я вражена стійкістю українського народу. Ми у Раді Європи підтримуємо Україну”, – зазначила Пейчинович-Бурич.

Джапарова опублікувала фото візиту, відзначивши загальну відповідальність покарати винних у масштабних звірствах російських військ на Київщині та в інших українських містах.

Додамо, що Генеральний директорат з прав людини і верховенства права Ради Європи створив експертну групу для підтримки Генпрокуратури України у розслідуванні воєнних злочинів.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби

Дорадчу групу створили після консультацій генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич та генерального прокурора України Ірини Венедіктової. 

До групи увійшли британський юрист Monckton Chambers Джеремі МакБрайд і Нона Цоцорія, колишня суддя ЄСПЛ, колишня заступниця генпрокурора Грузії. 

“Дорадча група почала надавати експертні консультації стратегічного рівня генпрокурору України та її Офісу у рамках розслідування грубих порушень прав людини у контексті триваючої війни, пов’язані з європейськими стандартами прав людини та міжнародним гуманітарним правом”, – зазначають у повідомленні.

Окрім того, Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Буріч закликала розслідувати звірства російських військових у Бучі та притягти до відповідальності винних.

“Я вражена жахливими картинами звірств, які стали відомі в українському місті Буча та інших містах під Києвом після виведення російських військ. Я закликаю до термінового, повного та незалежного розслідування цих жахливих злочинів. Винні мають бути притягнуті до відповідальності”, – заявила Пейчинович-Буріч.

“Висловлюю тверду солідарність з українським народом, який зіткнувся з величезними стражданнями. Я запевняю українську владу, що Рада Європи, як і раніше, готова допомогти їм у ці темні часи”, – додала вона.