Візит глави Держдепу США Ентоні Блінкена в Україну – це перша ознака того, що нова адміністрація Байдена освоїлася на владних олімпах і тепер починає об’їзд територій (як, в принципі, вони і робили завжди).

Про це пише політичний та економічний експерт Тарас Загородній для Главреду. Далі передаємо слова автора в оригіналі.

З урахуванням напруженості на українському кордоні, це цілком логічний крок. Але я не очікую від цього візиту особливих проривів – імовірно, у цей візит Блінкен зробить огляд того, що є і висуне чергову низку вимог до української влади. Зокрема, американці напевно знову озвучать вимоги, що стосуються реформування судової системи та боротьби з корупцією.

Фантазії Зеленського щодо ПДЧ в НАТО, навіть якщо він їх і озвучить Блінкену, швидше за все, так і залишаться фантазіями, проте Зеленський зараз цілком серйозно може зажадати від США надання Україні статусу союзника США, адже для цього не потрібно ніяких додаткових рішень від Альянсу. Крім того, Зеленський може просити Блінкена і про постійну присутність неформальних військ на території України, в першу чергу, в точках можливого удару Росії по Україні ракетною зброєю (бо це найголовніша небезпека для української армії).

Що ж стосується можливого виділення Україні летальної зброї, то на це навряд чи варто розраховувати. Більшою мірою тому, що демократи завжди до цього питання ставилися з великою обережністю. Тому що єдина зброя, яку нам надали США, були Джавеліни під час каденції Дональда Трампа, в той час як в каденцію Обами ЄС і США і зовсім вводили ембарго на постачання зброї в Україну.

Але навіть після приїзду глави Держдепу, зустріч Зеленського і Байдена – це малоімовірний сценарій. Як максимум, глави обох держав можуть зустрітися не раніше, ніж наступного року, оскільки на даний момент Україна не знаходиться в пріоритеті у Штатів. Для Америки більш важливим є напрямок Китаю і Азії (тим більше, що Байден і без того раніше був частим гостем в Україні і прекрасно обізнаний про внутрішній стан речей – у нього є тут безліч комісарів, які стежать за слідуванням політиці, що проводять американці.