1

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) сьогодні, 4 квітня, відсторонила суддю Печерського районного суду Києва Сергія Вовка від виконання обов'язків.

Про це повідомляє "ТСН", передає Корупція Інфо

Уточнюється, що Вовка відсторонено від роботи терміном на два місяці. Водночас після засідання суддя сказав, що все одно не припинить ходити до Печерського суду, тому що відчуває такий обов'язок.

"Мій обов'язок – ходити на роботу. Я ходжу на роботу, але зарплату не отримую. А потім, коли вже скасовується рішення вищої комісії, ці гроші повертаються", – заявив Вовк.

Раніше повідомлялося, що суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк знову приступив до виконання обов'язків судді. Після цього ГПУ звернулася до ВККСУ з клопотанням про відсторонення Вовка, проте комісія повернула клопотання Генпрокуратурі.

Нагадаємо, Вовка відсторонили від посади судді рішенням ВККСУ від 18 серпня 2015 року, а рішенням комісії від 16 жовтня 2015 року термін відсторонення продовжили на 1 місяць.

Після цього, 16 листопада 2015 року, щодо Вовка ВККСУ ухвалила рішення про повернення клопотання генерального прокурора згідно з його зверненням про відкликання.


Вовка підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України – винесення завідомо неправосудного рішення. У 2012 р. він засудив екс-міністра внутрішніх справ України, нинішнього главу фракції "Блок Петра Порошенка" Юрія Луценка до чотирьох років позбавлення волі.

Як повідомлялося, 4 березня 2015 року Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт трьох суддів Печерського районного суду Києва – Сергія Вовка, Віктора Кицюка та Оксани Царевич.