Віце-канцлер ФРН, міністр економіки Зігмар Гарбіель вважає, що прийом Греції у валютний союз був не виправданий з цілого ряду причин, а також що витрачені на безкінечні переговори з грецьким урядом сили розумно було витратити на допомогу Україні і біженцям.
Про це політик розповів в інтерв'ю німецькому журналу Stern, передає Корупція.Інфо

 

«Хоча Греція і важлива, ці безкінечні переговори віднімають надто багато сил. Ці сили краще було інвестувати в Україну або у драму біженців у Європі», – заявив заступник глави німецького уряду.


«Включення Греції в Єврозону, з сьогоднішньої точки зору, було дуже, дуже наївним», – сказав Габріель, додавши, що цей крок мав велике значення для тодішнього уряду на чолі з Герхардом Шредером. «Гірше, проте, те, що всі дуже довго спостерігали за тим, як країна дедалі глибше занурюється у кризу», – додав віце-канцлер.


Водночас він вважає за можливе зниження боргового тягаря Греції у разі демонстрації її урядом готовності до проведення реформ.,«Проте якщо ми зараз просто спишемо борги, а у Греції абсолютно нічого не зміниться, ми нічого не виграємо, – наголосив Габріель. – Борг знов зростатиме, починаючи з наступного ж дня після його зменшення».


Зігмар Габріель поклав провину на прем'єра Ципраса за те, що він спробував «поставити з ніг на голову всю Єврозону», не усвідомлюючи, що це все обернеться проти самих греків. Водночас він наголосив, що Європа «не повинна заставляти людей нести відповідальність за дурниці уряду».
Кажучи про євровалюту, заступник глави уряду Німеччини запевнив, що вона залишається стабільною, що для його країни економічні наслідки не страшні.

«Зона євро є сильною і стабільною», – сказав він, додавши, що зусилля, які зараз вживаються для допомоги Греції, робляться виключно тому, що «слід турбуватися про Європу», а не тому, що це загрожує Німеччині.


Попри всю критику, глава німецького Мінекономіки переконаний, що врешті-решт вдасться знайти вихід з кризи.