спікер

Звільнений від посади спікера АТО Олексій Дмітрашківскій заявив, що йому доводилося говорити багато брехні, у тому числі про Іловайськ. Він також повідомив, що подав до суду на Міноборони.

У фейсбук екс-спікер АТО писав про загрози, які йому надходили, передає Корупція Інфо

"Люди, які зі мною спілкуються, отримують дивні команди від керівництва, що вони не повинні зі мною спілкуватися. Люди бояться зі мною спілкуватися, навіть по телефону. Потім дзвонять, вибачаються. Ніби те, що я пишу і роблю, не відповідає їхній політиці і баченню ситуації ", – розповів Дмітрашківскій.

"Коли я був в АТО, досить говорив неправду, про що зараз дуже шкодую. З нею я зараз борюся, хочу, щоб люди знали правду. Я буду робити це надалі, чого б це не коштувало. Правда буде відома всім", – заявив він.

Також екс-спікер АТО повідомив, що в Міноборони існує цензура. Інформація про Іловайську в той час зовсім не відповідала дійсності.

"Це військова недбалість. За неї повинні карати", – підкреслив Дмітрашківскій.

Треба сказати, що звинувачували владу за брехню про Іловайську багато українських політиків і експерти. Наприклад, головний редактор видання «Цензор.нет» і військовий експерт Юрій Бутусов докладно розповів про це в серпні в статті «Іловайськ. Річниця », опублікованій в« Дзеркалі тижня ».

Головний висновок, на який вказав він в даній статті полягає в тому, що начальник Генштабу Муженко нахабно і цинічно бреше про трагедію під Іловайськ – з метою зняти відповідальність з себе особисто. При цьому президент Порошенко його покриває, оскільки на ньому лежить не менша відповідальність за дану трагедію.

Ну а в самому першому варіанті «СПИСКУ ПОРОШЕНКО», який був опублікований в січні нинішнього року, міститься такий пункт:

«7. Величезні втрати українських військових у Іловайськ котлі і ненаказаніе за це жодного генерала – в тому числі брата екс-спікера Литвина, якого комбати відкрито звинуватили у втечі з поля бою. Що не дивно, адже відомо, що Порошенко перебуває в дружніх відносинах з Володимиром Литвином (хоча Литвин – це негідник вищої проби). Також огидне постачання військ теплим одягом, озброєнням та інше ».

Звичайно, свідчення екс-спікера АТО Дмітрашковского можуть бути дуже важливі для докази злочинів, скоєних діями і-або бездіяльністю вищих українських генералів під час подій під Іловайськ, а також брехні влади на цей рахунок. Оскільки ж на нього наразі чиниться тиск, парламентарії зобов'язані терміново взяти його під свою опіку.