Лідер Радикальної партії Олег Ляшко разом із командою звернувся до голови BPУ Андрія Парубія з вимогою провести наступного тижня позачергове засідання Верховної Ради. 

Причиною стало чергове підвищення ціни на газ для населення – цього разу на 23,5%. 

“Парламент немає права два тижні бездіяти, коли влада грабує людей! Минулого опалювального сезону українці платили 10 тисяч гривень за газ, у цьому році вже платитимемо 13 тисяч. При цьому зарплати і пенсії влада відмовляється підвищувати. Кивають на МВФ. Але при цьому влада нічого не зробила, щоб збільшити видобуток власного газу, провести модернізацію ЖКГ, зменшити рівень бідності в країні”, – пише Ляшко у своєму профілі на Facebook. 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

“Чому українці мають платити з власної кишені, щоб Порошенко набрав нових кредитів перед виборами?!”, – обурився політик. 

Ляшко вимагає від Порошенка і його уряду припинити грабіжницьку політику проти власних громадян, встановити справедливу ціну на газ для громадян і промисловості, відновити соціальну норму споживання газу і дати субсидії всім, хто їх реально потребує.

Варто додати, експерти стверджують, що новий тариф довго не протримається і вже в 2019 році тариф на газ може вирости до 13-14 грн за 1 куб. Фактично ціна газу може збільшитися в 2 рази.

В уряді заявляють що зростання ціни газу до ринкового рівня є основною вимогою МВФ. Поки що ніяких офіційних заяв не пролунало. У Кабміні заявили, що не допустять різких стрибків цін, все буде відбуватися поетапно. Нагадаємо, що в цьому році ціна на газ для промисловості і бізнесу збільшилась з 9-10 до 13-14 грн за 1 куб.

Представник наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук заявив, що перехід на новий тариф буде здійснюватися в 2 етапи. Перший етап українців чекає найближчим часом, буде перехід на рівень ціни в 8,5 грн. Другий етап відбудеться в наступному році, коли потрібно буде вирівняти ціни на газ для населення і комерційних споживачів.

До 18 жовтня ціна залишалась зниженою (6,96 за 1 куб.м.) відповідно до дій спеціальних зобов'язань (PSO).