Колишній голова Верховної Ради Дмитро Разумков планує створити власну політсилу після своєї відставки.

Про це він розповів у інтерв’ю BBC.

На питання про те, чи збирається він створювати власну партію, Разумков відповів, що “питання не в партії як структурі”.

“Я буду збирати людей, які дотримуються тих принципів, які були в 2019 році. Частіше саме таким магнітом є партія”, – сказав він.

Колишній спікер ВР додав, що наразі назви партії він не придумав, однак він припускає, що до нього можуть долучитися як люди з фракції “Слуга народу”, так і поза нею.

“Думаю, що це можуть бути люди не лише у фракції. У парламенті вистачає людей, які знаходяться поза фракцією “Слуга народу”, – сказав Разумков.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що продовжуватиме вести активну політичну діяльність та планує створити велику команду в разі його відкликання з посади.

«Я буду працювати далі. Посада – це механізм, це інструмент. Так, без посади Голови Верховної Ради це буде важче робити, а може й легше, тому що ти себе відчуваєш людиною, яка повертається до 2019 року, до тих відряджень, до тих зустрічей із людьми. Посада в цьому плані заважає. Я думаю, що вона мені більше не заважатиме, якщо Верховна Рада ухвалить рішення. Працювати я буду так само багато. Сили є, час є, команда буде, і будемо рухатися вперед. Я ще раз повторюю: нам багато ще треба виконати з тих обіцянок, які ми давали», – підкреслив Разумков.

Нагадаємо, 7 жовтня Спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова відправили у відставку. За таке рішення проголосували 284 депутати.

Відставку Разумкова підтримали 215 депутатів “Слуги народу”, 20 депутатів “Батьківщини” Юлії Тимошенко, 19 депутатів партії “За майбутнє”, 18 депутатів з групи “Довіра”, по шість депутатів від “Голосу” та позафракційних.

Раніше, 5 жовтня, спікера відсторонили від ведення засідань парламенту на два дні.

Голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко виступив із нищівною критикою на адресу Дмитра Разумкова.

“Ми вже зрозуміли, що ви хочете стати лідером національного масштабу”, – заявив Олександр Корнійчук, додавши, що “політичні цілі і амбіції” спікера взяли гору над законністю.

Він звинуватив Разумкова у “політичному лукавстві” і “політичному дворушництві” і сказав, що йому важко уявити, чи лишаться члени партії у нормальних стосунках з ексспікером надалі.

Разумков не розгубився й вже розповів про свої президентські амбіції.

«Президентські вибори поки що не розпочалися ж. Але раніше казали, що з голови Верховної Ради ніхто не ставав президентом. Цей запобіжник Рада сьогодні прибрала», – сказав Разумков 7 жовтня на брифінгу в будівлі парламенті після того, як Верховна Рада проголосувала за його відкликання з посади спікера.

На запитання, чи означає це його намір балотуватися на майбутніх президентських виборах, Разумков не відповів.

Нагадаємо, на дострокових парламентських виборах 2019 року Дмитро Разумков був одним з найближчих соратників Зеленського. Він же очолював і список партії “Слуга народу”. Але відтоді відносини зіпсувалися. Зокрема, Разумков забракував усі кандидатури на посаду керівника апарату Верховної Ради, запропоновані “Слугами народу”. Проте найгучніший конфлікт між керівництвом фракції і спікером парламенту виник через ухвалений 23 вересня закон про деолігархізацію, який закріплює термін “олігарх” і визначає, які санкції можуть загрожувати носіям цього статусу.

Перед другим читанням законопроєкту Разумков направив його на розгляд Венеціанської комісії – дорадчого органу Ради Європи, який надає висновки про відповідність законодавчих актів європейським стандартам та цінностям. Приводом став лист від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денисової, в якому йшлося про можливі порушення прав людини цим законом. Глава фракції Слуга народу Давид Арахамія назвав ці дії спробою “збити” закон. Він пояснив, що після ухвалення парламентом у другому читанні закон міг істотно змінитися, тому робота Венеційської комісії над документом, на його думку, не мала сенсу.