Як він збирається піти не просто? Через кров ?, пише журналіст Володимир Некляєв, для «Білоруського партизана».

Він сповнений страху. Але ще повніше, під саму маківку, він наповнений ненавистю. І жагою помсти. Страх, ненависть і помста – це вся нинішня його сутність. За батьком не білорус, він і раніше не дуже любив Білорусь.

А тим більше Мінськ, який спочатку був для нього занадто «свядоми». І ось тепер, коли занадто «свядомай» стала для нього вся Білорусь, він в страху і ненависті взяв автомат.
Для чого? Щоб помститися!

За що? За те, що і Мінськ, і Білорусь відмовили йому у владі, право на яку він сам для себе, обдуривши народ, прописав в Конституції і вважав вічним. Чому він ще не стріляє? Не стріляє він тільки тому, що не має проти Мінська, а тим більше проти Білорусі сил.

Які вони у нього?

Реально це півтори тисячі ОМОНу та півтисячі охоронців з «Тіхар» і «Тітушки». Ні внутрішні війська, ні тим більше армія його реальною силою, готовою стріляти в народ, не є.

І помститися Білорусі він може тільки одним способом: розв’язати громадянську війну. Ось до неї він Білорусь і веде. За війною він втік до Москви, звідки чекає обіцяної Путіним військової допомоги. Плати за національну зраду, за приєднання Білорусі, що він вже Путіну пообіцяв, до «єдиної Батьківщині від Бреста до Владивостока».

Для початку війни йому не потрібно, щоб Польща напала на Гродненську область, чим він вже не раз білорусів лякав. Досить, щоб провокатор кинув з натовпу камінь – і у відповідь полетіла куля. Така провокація готувалася 14 серпня на майдані Незалежності, коли на неї прийшла колона робітників МТЗ. Біля Червоного костьолу і біля педуніверситету лежала набита бруківка, яку бери і кидай, а площа була напхана тихарями. І тільки рішення страйкового відвести робітників з площі запобігло провокації. Перш за все через це опинився у в’язниці голова страйкового тракторного заводу Сергій Дилевський, який проявив здатність до рішучих дій, до прийняття в складних ситуаціях чітких рішень і став небезпечний.

Так само, як небезпечні раніше кинуті до в’язниці Павло Северинець, Микола Статкевич, Сергій Тіхановський, а Марія Колесникова. Жінка з флейтою, яка одним жестом перемогла божевільного з автоматом і всім його КДБ.

Вона знала, що її, якщо залишиться в Білорусі, чекає. І тим не менше залишається, тим самим сказавши всім, хто злякався, запанікував, почав збиратися кинути рідні гнізда: “Не час їх кидати! Пора їх захищати! Адже разом з Білоруссю знищать і гнізда ваші – і вам нікуди буде повертатися.
А в чужих гніздах життя чуже! Залишайтеся і перемагайте! ” Кожна перемога кожної людини, навіть маленька перемога над самим собою, над своїм страхом – передумова Великої Перемоги народу. Незважаючи на насильство режиму, ми йдемо до перемоги мирним шляхом, тому що розуміємо: інший шлях – до війни.

І нам потрібно бути пильними, дуже пильними, щоб не допустити провокацій, якими б міг скористатися режим і взяти братовбивчу січу. Нетерплячі нас докоряють: мовляв, своїми недільними прогулянками ви прогуляєте Білорусь, так як час працює на режим. На Лукашенка, на Караєва, на Карпенкова. На диктатора і його служителів. Ні! Їх час минув. А те, що настало, працює на нас. На Світлану Тіхановську, на Марію Колесникову, на Ніну Багінську.

На тих, хто і є білоруський народ, на те, що і є Білорусь.

У свою чергу, сам Олександр Лукашенко, дикататор, який займав п’ять термінів поспіль посаду президента Білорусі, вчора визнав, що не мав наміру передавати затриманих членів приватної військової компанії “Вагнера” ​​Україна.

Слова Лукашенка передав журналіст радіо “Говорить Москва” Роман Бабаян, який брав участь в інтерв’ю з ним.

Він уточнив, що Лукашенко відправив вибачатися перед вагнеровцями свого сина.

“Я відправив свого сина, який працює радником з безпеки, щоб він приніс вибачення перед цими людьми і запитав, куди вони хочуть виїхати. Вони сказали: “Ми хочемо в Росію”. І, власне, вони поїхали “, – наводить журналіст його слова.

Також Лукашенко підкреслив, що не видав би бойовиків Україні, навіть якби Київ вимагав цього.