75168_1

Гірники втомилися чекати виплат

На трасі "Ковель-Львів" знову неспокійно. Дощ і вітер – не зупинили трудовий колектив шахти №10 "Нововолинська".

Люди вийшли на мовчазний протест. Хочуть, щоб профільне міністерство все таки вирішило питання з видачею зарплат.

"Людям не виплачується зарплата за січень, лютий, березень, квітень. Були листи в Кабмін на Яценюка, був лист у Міністерство енергетики – Демчишину, в Міністерство фінансів. Але навіть відповіді не прийшло", – каже Василь Прадід, голова незалежної профспілки шахти №10.

Допомогти обіцяв губернатор Володимир Гунчик. Поїхав у столицю, ходив по кабінетах, візував необхідні документи, але гроші на рахунки шахтарів так і не надійшли. Більше того, заговорили про ліквідацію підприємства, хоча пікетувальників чиновники говорили зовсім інше.

"2 березня приймався закон про бюджет України 2015, і внесли статтю, щоб виділити 20 млн на фінансування будівництва шахти №10. Народ обрав владу, а вона не працює. Таке враження, що на розвал економіки – немає робочих місць, люди без роботи", – додав Василь Прадід.Обурення пікетувальників водії, які застрягли в пробці, розділяють. Але на чиновників тиснути радять інакше.

"Я також колишній шахтар – працював на шахті. Їх розумію, але треба якийсь інший вихід шукати. До державних властей звертатися, а не перекривати дорогу. Я так думаю", – сказав Ігор, водій.

Автомобілі учасники акції все-таки пропускають. Кожні 10 хвилин. Перш за все – машини пожежників, міліції та швидкої допомоги, а також рейсові автобуси. Механізм "тихого" протесту у гірників налагоджений з минулого року. А востаннє вони перекривали міст через Буг два тижні тому.

"Останній раз ми отримали 60% за січень і досі ніхто нам ні копійки не дав. Востаннє ми тут були 7 травня, як керівництво нашої шахти, так і влада. Там обіцяли, що до 20-го ніби… люди, почекайте. Але бачите, що терпіння вже немає. Всі хочуть жити, всі хочуть їсти", – сказав Роман Марчук, шахтар.

Як далі діяти – шахтарі не знають. Кажуть, на сьогодні випробували всі мирні методи профспілкової боротьби. Вірити в обіцянки депутатів і міністра також втомилися. І якщо наступного тижня з гірниками не розрахуються – вийдуть на дорогу з сім'ями.

Нагадаємо, у квітні шахтарі весь день мітингували в урядовому кварталі Києва. Вони вимагали повернути борги по зарплаті, зберегти робочі місця і відправити міністра палива та енергетики Володимира Демчишина у відставку.
Торік гірники вже перекривали трасу. Тоді їм повідомили про план ліквідації шахт.