Спецпредставник США з питань України Курт Волкер привітав відведення українських військових під наглядом місії ОБСЄ у Станиці Луганській.

Про це він написав у Twitter.

"Хороший крок України у Станиці Луганській. Тепер Росія зобов'язана вжити відповідних заходів для зміцнення припинення вогню, включно з виведенням важкого озброєння і роззброєння незаконних збройних формувань", – підкреслив дипломат.

Додамо, що Штаб операції Об’єднаних сил наголошує, що відведення українських підрозділів у Станиці Луганській не послаблює оборонні можливості українських військових на цій ділянці.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці штабу у Facebook.

"Командування ООС наголошує, що українською стороною вжито усіх необхідних заходів, аби процес розведення сил і засобів на ділянці №1 "Станиця Луганська" не створював небезпеки для життя та здоров’я мирного населення по обидва боки лінії розмежування. Процес розведення сил і засобів також не послаблює оборонні можливості наших підрозділів на визначеній ділянці", – зазначають у штабі.

Зазначається, що окремі підрозділи операції Об’єднаних сил змінили розташування власних позицій у рамках виконання раніше ухвалених Мінських домовленостей.

Спостереження за процесом розведення сил на зазначеній ділянці з обох сторін здійснюють патрулі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ упродовж декількох діб здійснюватиме постійний моніторинг стосовно виконання обома сторонами усіх заходів розведення з подальшим опублікуванням детального звіту.

Окрім того, країни НАТО поставили президенту Росії Володимиру Путіну жорсткий ультиматум, ігнорування якого обернеться справжньою катастрофою.

Про це повідомив генсек НАТО Йенс Столтерберг.

«Ми закликаємо Росію стати на шлях відповідальності. Але, на жаль, ми не побачили жодних ознак того, що Росія має намір це зробити. Фактично, вона продовжує розробляти і розгортати нові ракети», – зазначив він.

У той же час Столтерберг уточнив, що Путіну дали час «на подумати» до 2 серпня, після чого повернення до колишнього стану буде неможливим.

«Мова йде, зокрема, про проведення певної кількості навчань, про закупівлю звичайних видів озброєння та встановлення нових систем протиракетної оборони на території європейських країн. На території Європи не будуть розміщуватись нові ракети з ядерними запасами», – йдеться в повідомленні.