Американський уряд підтримує ініціативи, які оголошував український президент Володимир Зеленський під час передвиборчої кампанії і які звучать зараз, поки формується уряд.

Про це в інтерв’ю “Прямому” заявив спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер. Він підкреслив, що Сполучені Штати очікують роботи нового українського парламенту.

“Це обіцянки продовжити реформи й боротися з корупцією, і наміри продовжити деолігархізацію, і оголошений шлях на зближення з ЄС та НАТО. Ми також високо цінуємо заяви про те, що Україна виконуватиме свої зобов’язання для досягнення миру. Ми все це дуже підтримуємо”, — підкреслив дипломат.

У той же час він зазначив, що Зеленський поки не мав можливості втілити свої ініціативи, тому що парламент ще навіть не почав роботу.

“Думаю, це відбудеться вже найближчими тижнями. І тоді ми побачимо, який сформується уряд, хто стане прем’єр-міністром, хто очолить МЗС. Хочемо близько співпрацювати з новою командою над виконанням всіх оголошених намірів та ініціатив. І хотіли б, щоб на момент візиту президента Зеленського в Білий дім ми могли говорити й про те, чого досягла українська влада, і про наші досягнення у двосторонній співпраці”, — додав Волкер.

Також спецпредставник Держдепу повідомив, що сторони поки не визначили дату візиту Зеленського до США.