Президент Володимир Зеленський скасував укази свого попередника Петра Порошенка про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та про призначення на подібну посаду Володимира Горковенка.

Відповідні укази опубліковані на сайті глави держави.
Так, указом №322/2019 президент скасував указ від 4 травня №186 про звільнення Артеменка.

Разом з тим своїм же указом №324/2019 він звільнив Артеменка з посади члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Також указом №323/2019 скасований указ Порошенка від 4 травня про призначення Горковенка членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Нагадаємо, через призначення Горковенко навколо Нацради розгорівся скандал. В.о. голови Нацради Ольга Герасим'юк вчора, 23 травня, відмовилася відкривати засідання регулятора, "поки не будуть отримані висновки Парламентського Комітету з питань свободи слова або від президента Володимира Зеленського щодо коректності кадрових рішень, зокрема, призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенко".

Герасимюк підтримали ЗМІ і Національна спілка журналістів України. Генпродюсер телеканалу ZIK Наталя Влащенко переконана, що Володимир Горковенко не може об'єктивно виконувати обов'язки члена Нацради.

"Всі чудово знають, що всі ці роки пан Горковенко сидів в Адміністрації Президента і був таким собі цензором всього медійного простору", – говорить Влащенко. – "Я з його діями зіткнулася під час підготовки першого сезону програми" Народ проти ": тоді всі представники коаліції – БПП, Народний фронт і т.д – відмовлялися приходити на канал. У кулуарах вони зізнавалися, що взяли б участь в ток-шоу , але їм забороняють з Адміністрації Президента, мовляв, домовляйтеся з Горковенко. Коли намагалися домовлятися, з нами починали торгуватися – а ви заміните тему, або зробіть так, або ось так … Ми ніколи не йшли на такі поступки, але через цензури цілий сезон практично не мали людей з коаліції і. Тому переконана, що така людина не може бути членом Нацради ".