Радянський тележурналіст і політоглядач Держтелерадіо СРСР Михайло Ліщинський помер у віці 73 років.


У ніч на 8 серпня у віці 73 років помер військовий кореспондент, тележурналіст і політоглядач Михайло Лещинський, повідомила Спілка журналістів Росії, передає Корупція Інфо

"Пішов із життя Михайло Лещинський, один із найвідоміших радянських військових кореспондентів, політичний оглядач Держтелерадіо СРСР, тележурналіст, очима якого ми бачили війну в Афганістані. Репортажі Михайла Лещинського завжди були емоційними, нікого не залишаючи байдужим. Він володів рідкісним даром репортера створювати ефект присутності глядача на місці подій", – ідеться в повідомленні.

Лещинський народився 16 квітня 1945 року. Автор документальних фільмів і багатосерійних циклів про історію і долю учасників Другої світової війни. Чотири роки журналіст провів в Афганістані, де працював військовим кореспондентом. 

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

Лещинський більше 40 років пропрацював на телебаченні. Протягом чотирьох років він був власним кореспондентом Центрального телебачення СРСР в Афганістані.

За роботу військовим кореспондентом він був удостоєний бойового ордена "Червоної Зірки" та міжнародної журналістської премії імені Воровського. Нагороджений Орденом Дружби. За нариси і фільми про війну в Афганістані Лещинський був удостоєний премії Спілки журналістів.

У листопаді 2017 року Лещинський повідомив у Facebook про смерть його дружини, журналіста-документаліста Ади Петрової.