полонені

На сьогодні є інформація про вісім українських військовослужбовців, які були застрелені, перебуваючи в полоні у терористів. Загиблі утримувалися бойовиками в різних населених пунктах в зоні АТО. Чотирьох з них розстріляла впритул зі снайперської гвинтівки молода дівчина-бойовик, передає Корупція.інфо з посиланням на Пресу України. 

Подробиці повідомляють координатори волонтерської групи «Патріот», які займалися переправленням тіл загиблих патріотів додому.

Волонтер Олег Котенко повідомив про те, що близько двох місяців тому до них звернувся капелан з населеного пункту Верхньотроїцьке, що неподалік від Красного Лиману. Священик разом з волонтерами забрав у бойовиків тіла чотирьох українських бійців, смерть яких, згідно з показаннями судмедексперта настала в результаті розстрілу. Пізніше стало відомо, що їх впритул розстріляла молода дівчина, яка воювала на боці бойовиків. 

 

«Отець Дмитро з ще одним волонтером поїхали на зустріч з бойовиками – там ми отримали чотири тіла. На той момент ми ще не знали, що їх розстріляли. Ця інформація з'явилася дещо пізніше. Судмедексперт довів, що вони були розстріляні, що ці чотири людини були розстріляні впритул зі снайперської гвинтівки. Пізніше – буквально через місяць, тих людей, які були з нашими загиблими хлопцями, в той момент – ми визволяли. Ми домовилися про обмін, відбувся обмін і вони нам вже розповідали в лікарні: підійшла дівчина, 19-20-21 року до польового командира і спитала – чи можна по них стріляти. І той дозволив. І вона в упор розстріляла чотирьох наших хлопців. Одному нашому хлопцеві пощастило – прізвище Степанов – по ньому також стріляли, вони думали, що він загинув, але він насправді залишився живий. На одному з обмінів він був звільнений. Зараз його здоров'я в порядку», – розповів подробиці волонтер.

 

Трьох українських солдатів волонтери викопали на кладовищі поблизу донецького аеропорту, тіло ще одного розстріляного бранця забрали з аеропорту. Як повідомив волонтер Микола Золотаренко, доказом розстрілу цього бійця в полоні є відео, на якому він знятий ще живим. 

 

«Ми дізналися про цю історію, що троє закопаних наших хлопців, це було кладовищі недалеко від аеропорту, нам дали таку інформацію – дали, щоб ми її перевірили і у нас вийшло з ДНР. Приїхала організація, яка нам допомагає – «Чорний тюльпан». Вдалося дістати їх з другої спроби. Зараз встановлюються факти – чи був це розстріл. Ми отримали три тіла. До цього ми забрали тіло одного з бійців, який захищав донецький аеропорт. Це доведений факт розстрілу, тому що було відео з ним, що він у полоні і живий. А потім він опинився убитим, а потім його просто залишили в аеропорту», – розповів Золотаренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЗворушливо: Старенька бабуся визволила українського бійця-сироту з полону, ризикуючи своїм життям (фото)

Дождь” зібрав докази страти терористами полонених бійців АТО (відеофакт)

Звільнені кіборги розповіли про перебування у полоні бойовиків (ВІДЕО)