рабство

Українська журналістки і волонтерка Ганна Івінська розповіла, як організований "ринок рабів" на Донбасі, де торгують полоненими українцями

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо свобода", передає Корупція.інфо

"Під Краснодоном існує такий собі ринок рабів, де торгують нашими полоненими. Навіть називалася стартова ціна за душу, яка становила 500 доларів.  Деякі полонені, які вже пройшли обмін і повернулися додому, розповідають, що їх вивозили у Росію, при чому, вивозили не один раз, їх постійно тасують – то до СІЗО у Ростові, то знову назад до Луганська, потім знову у якесь інше СІЗО", – розповіла Івінська.

"Перші хлопці, яких ми розшукуємо – це прикордонники, які були у "довжанському котлі", вони зникли 7 липня. Також є хлопці з "іловайського котла", які також були взяті і яких також перекидали. Люди, які живуть там і нам допомагають, бачили, як КаМАзи з нашими полоненими були вивезені. Це відбувається через декілька пунктів – Ізварине і пункти, які знаходяться біля Гуково. Їх везуть через Краснодон або Свердловськ", – розповіла волонтерка.

Окрім розповідей військових, які повернулися з полону, інформація, що українські заручники перебувають на території Росії підтверджується і дзвінками, які йшли на телефони родичів із російських номерів. Траплялося, що номер зниклого, який тривали час був поза зоною досягнення вмикався на території, наприклад, Чечні.

Відзначимо, Ганна Івінська підготувала відкритого листа до російських правозахисників з проханням допомогти у пошуку українських полонених, які найімовірніше потрапили у рабство.