Снимок

У Києві судитимуть волонтера, який розтратив велику суму пожертвувань, зібраних на АТО. Про це повідомляють у прокуратурі Дніпровського району міста Києва, передає Корупція.інфо

36-літній чоловік, мешканець Києва, збирав гроші через Інтернет, представившись волонтером. Іншим користувачам він обіцяв, що зібрана сума піде на закупівлю сталі для виготовлення бронежилетів військовим, а також на купівлю матраців і продуктів харчування для них. Проте насправді планував витратити кошти на особисті потреби.

На його заклики відгукнулося шестеро небайдужих благодійників, які перечислили на його банківську картку більше 60 тисяч гривень.

«Його судитимуть по ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 Кримінального Кодексу України (шахрайство)», – повідомляють у прес-службі прокуратури.

В ході розслідування справи чоловік повністю визнав свою провину, частково відшкодувавши благодійникам пожертвувані ними суми.

Підсудному шахраєві грозить 3 роки позбавлення волі – це максимальне покарання, передбачене за вчинене ним правопорушення. Мінімальне покарання за такі дії – 1700 гривень штрафу.

Паралельно Київський метрополітен закликає пасажирів на жертвувати кошти на допомогу бійцям АТО незнайомим або не перевіреним людям, адже серед волонтерів,які діють у метро, багато шахраїв.

Відповідну скаргу метрополітен направив у міліцію. Зокрема, начальник прес-служби Київського метрополітену Наталя Макогон зазначила:

"Працівники нашого підприємства не мають жодних повноважень і механізмів впливу на осіб, які збирають пожертви у пасажирів, називаючись представниками благодійних фондів… Щодня отримуємо багато скарг від пасажирів на законність такої діяльності ".