Не встигла Росія оговтатися після важких, у тому числі в іміджевому плані, ураженого на Харківщині та Лимані Донецької області, як по російській армії завдано ще одного болючого удару.

Цього разу йдеться про Південний фронт, а саме про північну частину Херсонської області, де українські військові прорвали лінію оборони супротивника та за останню добу зуміли просунутися приблизно на 25 км.

У неділю вдень українські військові опублікували відео зі звільненого села Золота Балка, а ввечері у Мережі почали з’являтися кадри з українськими бійцями у Хрещенівці.

Тим часом російські воєнкори та пропагандисти повідомляють про підхід підрозділів ЗСУ до населеного пункту Дудчани, розташованого у досить глибокому тилу росіян на окупованих територіях Херсонської області.

«На Бериславському напрямку противник підійшов до Дудчан. За сьогоднішній день на цьому напрямі стабілізувати фронт не вдалося. Ситуація тяжка», – пишуть російські воєнкори.

ЗСУ продовжують деокуповувати території на Сході України. Російські окупанти намагаються будувати укріплення у Кремінній, але наші воїни накривають їх вогнем.

Про це українському телеканалу сказав речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. За його словами, основні атакувальні зусилля на східному фронті ворог зосереджує в напрямку Бахмута.

Череватий зазначив, що після успішної операції на Харківському напрямку ворог перегруповувався в напрямку Лимана. Біля цього міста окупанти зазнали поразки, потім українські захисники звільнили Торське та Борову.

Кремінна, де ворог намагається зараз будувати укріплення, посилено накривається вогнем нашої артилерії та іншими засобами ураження. Ворог відповідає на це ударами по цивільній інфраструктурі наших міст,– сказав речник Східного угруповання військ.

За його словами, напередодні противник обстріляв 35 наших міст, а сьогодні 20 українських міст були уражені вогнем ракетних військ і артилерії.

Череватий зауважив, що помстою за Борову, адже Харківщина вже майже повністю звільнена від окупантів, були їхні удари по критичні інфраструктурі Харкова та по лікарні в Куп’янську, внаслідок чого загинув лікар-анестезіолог.

Який сенс в атаках ворога біля Бахмута?

Череватий зауважив, що основні атакувальні зусилля на східному фронті ворог зосереджує в напрямку Бахмута. Противник продовжує спроби атакувати, проте наражається на активний спротив наших військ.

Я так думаю, що головна причина цього, що їм потрібно щось подати як перемогу. Вони тривалий час уже зазнають поразок,– сказав речник Східного угруповання військ.

Адже, зазначив він, росіяни вже більш ніж пів року вони нічого не можуть показати. Максимальне їхнє досягнення було вже досить давно. Мовиться про Лисичанськ і Сєвєродонецьк, які вони здобули з найбільшими потугами і втратами, якими тільки можна уявити.

Тому на тлі наших перемог, зрозуміло, що військове керівництво має пред’явити політичному керівництву хоч щось. Тому вони зосереджені на Бахмуті. Він зазнає дуже значних руйнувань, по ньому завдається вогонь усіма видами артилерії та авіації,– повідомив Череватий.

За його словами, окупанти намагаються показати, що не відступають, а мають ще хоча б якісь локальні успіхи. Адже якоїсь великої гри чи стратегічного задуму тут не проглядається.

Череватий розповів, що поблизу Лимана була частина механізованого полку та російський добровольчий загін “Барс-13”. Ці добровольці є професіоналами, які дуже ідеологічно підковані. Також там були мобілізовані з “ЛНР” та “ДНР”.

Ми уже спостерігаємо впродовж значного часу, що вони ставляться до цих “ЛНР” та “ДНР” дуже презирливо. І взагалі у них в армії потужна сегрегація йде,– зазначив він.

Речник Східного угруповання військ додав, що чеченці, наприклад, є зовсім окремою частиною. Вони зневажають росіян та намагаються з ними не перетинатися. З великим презирством вони ставилися до мобілізованих із “ЛНР” та “ДНР”, безжально відправляють їх туди, де розуміють, що може бути поразка. Загалом усе це є типовим для російської армії.