Впродовж останніх місяців звідусіль лунали попередження про новий “великий наступ” росіян. Втім, запеклі бої на лінії фронту не припинялися. Сьогодні росіяни понад 100 разів обстріляли ЗСУ на різних ділянках фронту. Так, наступ росіян вже почався.  

Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. 
 
За словами Гетьмана, росіяни вже почали анонсовані наступальні дії, але прорахувалися. Минулого року вони планували “за три дні взяти Київ” і “за два тижні дійти до Льова”. Мовляв, вони “друга армія світу”, яка усіх переможе. Проте окупанти не врахували потужність наших Збройних Сил. 

Є певне просування, адже там багато людей і важкі бої. Але не таке, як їм того хотілося б, 
– зауважив майор запасу ЗСУ. 

Військовий експерт додає, що росіяни хотіли повернути Лиман та Ізюм. Були плани через Харків, Полтаву, Запоріжжя вийти до міста Дніпра й оточити наше велике угрупування. Також був намір з Білорусі через захід України вийти до Придністров’я. 

 
Там наполеонівські плани були, але поки нічого не виходить. Складається враження, що вони почали лякатися наступати великими силами. Росіяни зосередили на лінії фронту 97% російської армії, 
– стверджує Гетьман. 
 
Ворожі війська намагаються атакувати й просуватися. Проте, вважає Гетьман, вони починають боятися застосувати усі сили, які там зосереджені. 

Вони бачать, яких втрат зазнають: щонайменше батальйон піхоти вбитими та батальйон пораненими кожного дня. Вони втрачають близько взводу до танкової роти щоденно. Це великі втрати навіть для російської армії, яка має великий мобілізаційний ресурс, 
– каже ветеран російсько-української війни. 

Найімовірніше, загарбники не наважаться кинути усі сили в бій. Якщо ми їх знешкодимо, в них взагалі не залишиться військових. “Цей наступ вони нарощуватимуть й протискатимуть. Однак усі сили не кидатимуть, адже Росія просто залишиться без армії”, – підсумував Олексій Гетьман. 
 
І це найімовірніше розуміють у самому Кремлі. До того ж, російський диктатор Путін вже не може кидатись гучними заявами ні про міць армії РФ, ні самої країни. Зокрема він у роковини великої війни не зробив жодної заяви. Аналітики пояснили, що могло стати причиною. 
 
 
В Інституті з вивчення війни пояснили, що це пов’язано це з тим, що Росія так і не здобула жодних зі своїх заявлених цілей. Та й з липня 2022 року їй не вдалося захопити нові території. 

Водночас не закривав свій рот заступник глави радбезпеки Росії Дмітрій Мєдвєдєв. Він, наголошують укладачі звіту, зробив провокаційні заяви про те, що країна-агресорка здобуде перемогу у війні. Ба більше, повторив, що для досягнення цілей Росії життєво важливо “відсунути кордони, які загрожують (Росії – 24 Канал), якомога далі, навіть якщо це кордони Польщі”. 

В Інституті раніше зазначили, що Мєдвєдєв виконує чітке завдання від Кремля. Він підтримує інформаційні кампанії, які спрямовані на західну військову підтримку України. Крім того, відволікає увагу своїми заявами від невдач Росії на фронті. 

Заяви головного алкоголіка Кремля демонструють, що Росія продовжує переслідувати свої нереалістичні максималістські цілі. І це попри те, що за рік повномасштабного вторгнення Москва не змогла похизуватися перед своїм населенням значними здобутками. 

Що думають блогери про мовчання? 

Наприклад, той же Гіркін назвав заяви Мєдвєдєва маячнею. А ще він бідкався, що ніхто у Кремлі не згадав про важкі втрати, яких зазнала Росія. Терорист додав, що давно прогнозував, що країна-агресорка вступила у затяжну та виснажливу війну. І що складно буде перемогти на полі бою країну, яку підтримують ззовні. Особливо, якщо використовувати невмотивовані російські війська, відсутнє громадянське суспільство та потужне промивання мізків. 

Воєнкор, пов’язаний з Кремлем, був менш різким. Він навіть подякував за те, що, бачте, війна пролила світло на деякі недоліки. Але і його збентежило, якою ціною Росія здобула несуттєві перемоги у війні проти нашої держави. Водночас він поширив брехливий наратив Москви про буцімто необхідність зупинити “агресію” України на Донбасі.