За останні кілька днів Україна посилила наступальну операцію на північному сході країни. Підрозділи повільно просуваються осями на схід від лінії річок Оскол та Сіверський Донець, де сили закріпилися після попереднього наступу на початку місяця.

Про це повідомляється у зведенні британської розвідки 28 вересня у Twitter Міноборони Британії. Зазначається, що російська армія, своєю чергою, почала серйознішу оборону, ймовірно, тому що українське просування тепер загрожує частині Луганської області. Окупантам варто приготуватись до того, що в них буде лише два виходи – або ставати “хорошим росіянином” для українських чорноземів або здаватись в полон.

У британській розвідці також зазначили, що запеклі бої продовжуються в Херсонській області, де російські сили на правому березі Дніпра залишаються вразливими. Росія продовжує свої спроби просунутися до Бахмута на Донбасі, незважаючи на те, що вона зазнає серйозного тиску на своїх північному та південному флангах. Ймовірно, це пов’язано з політичним тиском, оскільки Росія використовує сили, які б інакше могли посилити інші фланги.

Нагадаємо, у звіті Інституту вивчення війни, опублікованому 28 вересня, сказано, що українські захисники закріпилися на східному березі річки Оскол, про що свідчать офіційні дані щодо звільнення Куп’янська-Вузлового. Сили оборони мають успіхи також біля Лимана на Донеччині.

У РФ підтвердили, що українські сили продовжили наступ у напрямку населеного пункту Таволжанка (приблизно за 18 км на північний схід від Куп’янська-Вузлового на східному березі річки Оскол) і посіли позиції на північний захід від населеного пункту.

Колишній командувач армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес переконаний, що до кінця 2022 року Збройні сили України відтіснять російських окупантів на позиції 23 лютого.

При цьому, за словами генерал-лейтенанта, до середини наступного року ЗСУ можуть опинитися вже у Криму.

Про це Бен Ходжес заявив в інтерв’ю виданню LRT.

“Я сподіваюся, що ми спостерігатимемо подальший тиск на російських військ. Ви не побачите щодня зайняте (росіянами – ред.) місто, це просто неможливо. Але я все ж таки сподіваюся, що до кінця цього року українські сили відтіснять російські війська на позиції 23 лютого, а до середини наступного року українці будуть у Криму”, – заявив колишній командувач армії США в Європі.

В підтвердження тому, зазначимо, що раніше, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повинна повернути усі свої землі, захоплені Росією.  

Про це глава держави сказав під час виступу перед студентами та викладачами Гарварду.

“Жодних компромісів з цього питання не може бути. Інакше Росія знову повертатиметься до окупації”, – наголосив президент.

Володимир Зеленський також розповів, якою бачить перемогу України.

“Повернення усіх наших кордонів. Повернення наших земель. І це не тільки тому, що це наша земля, і це справедливо і чесно. А це через те, що якщо не буде чітко зрозуміло, що ми повернули свою землю, війна закінчилась, що ось він мир… якщо не буде цього моменту, а щось буде завжди під знаком питання, – ця частина недеокупована, а ця частина в якомусь компромісі, – то, повірте мені, якщо ще хтось сумнівається, Росія все одно буде повертатись до окупації нашої землі”, – заявив Зеленський.

Президент України також підкреслив, що “справедливість починається з повернення своєї землі, своєї батьківщини”.