Сьогодні війська країни-окупанта Росії та її союзниці Білорусі не зацікавлені в новому поході на Київ. Для такого кроку їм знадобилося б угруповання як мінімум в 30-40 тисяч військових. У ворога колосальні проблеми на донецькому напрямку – росіянам потрібен Слов’янськ, щоб забезпечити водою на зиму окупований Донецьк. Про це заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

В інтерв’ю Главреду він розповів про те, що російські та білоруські війська наразі не в змозі піти в наступ на Київ. Така ймовірність може з’явитися в тому випадку, якщо вони зберуть угруповання не менше 30-40 тисяч військових.

“Їм зараз не до Києва. Другий похід на Київ може бути, якщо противник сформує окреме угруповання в Білорусі чисельністю не менше 30-40 тисяч. Тільки в цьому випадку ми зможемо говорити про ймовірність такого походу”, – вважає Жданов.

На думку експерта, для противника склалася вкрай негативна ситуація на донецькому напрямку. Він хочуть захопити хоча б Слов’янськ. Місто дуже потрібно окупантам для того, щоб пустити воду в окупований Донецьк.

“Зараз у противника кричуща ситуація на донецькому напрямку. Російські війська не можуть виконати політичне та економічне завдання – взяти хоча б Слов’янськ. Далі Слов’янська вони, може бути, навіть не підуть. Але Слов’янськ їм дуже потрібен, тому що це вода в Донецьк. Вони не перезимують в Донецьку без води”, – підкреслив Олег Жданов.

Зауважимо, війська країни-окупанта РФ намагаються оточити Збройні сили України в районі Вугледара, де тривають важкі бої. Ворог атакує в районі Бахмута та Авдіївки, завдає ударів з артилерії, мінометів і танків. Українські війська тримаються і не дають загарбникам прорвати оборону. Росія поставила для себе стратегічне завдання щодо захоплення Донбасу.. Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

В ефірі всеукраїнського телемарафону UA Разом він розповів про те, що східний фронт залишається ключовим епіцентром бойових зіткнень армії України з військами РФ. За словами Череватого, вони атакують в районі Бахмута і Авдіївки, б’ють з усіх видів артилерії, мінометів і танків. ЗСУ гідно обороняються, ворог не може прорвати оборону. Російські окупанти намагаються оточити українські війська в районі Вугледара. Там вже декілька днів йдуть жорсткі бої біля Павлівки. Також він додав, що стратегічне завдання Росії – захоплення Донбасу.

“Ситуація складна, але наші воїни тримаються. Зараз у РФ них стратегічне завдання – захопити Донбас, щоб продати це своєму населенню, тому така завзятість в Донецькій області”, – підкреслив Сергій Череватий.

Також військовий зазначив, що в Луганській області на Сватівському напрямку сили оборони України проводять планомірну роботу зі звільнення своїх територій. Ворог намагається контратакувати, проте несе великі втрати.

“Так, там (на Сватівському напрямку) йде постійна робота зі звільнення української землі, але ми не можемо поки детально про це говорити. Ворог теж намагається там контратакувати, але це завдає йому ще більших втрат. Ситуація контрольована, ситуація ламається, щоб її використовувати більш ефективно”, – сказав Череватий.