Міністр оборони США Ллойд Остін у суботу привітав повернення Україною під контроль міста Лиман у Донецькій області. Про це повідомляє Reuters. За його словами, для росіян Лиман був ключовим бастіоном на сході України. Остін зазначив, що це обнадійливий успіх українських захисників на полі бою, який створить нові дилеми для російських військових. У суботу, 1 жовтня, стало відомо про звільнення Лиману в Донецькій області.

В оперативному відношенні місто важливе, бо контролює ключову дорогу, що перетинає річку Сіверський Донець. Саме за нею Росія намагається зміцнити свою оборону. Про це повідомили у розвідці Великої Британії.

Зазначається, що виведення військ агресорки Росії призвело до нової хвилі публічної критики російського військового керівництва з боку високопосадовців.

Відхід Росії з Лимана також є серйозною політичною невдачею з огляду на те, що місто розташоване у Донецькій області. Це той регіон, який Росія нібито прагнула “звільнити” і намагається незаконно анексувати, – наголошують британські розвідники.

Щобільше – подальші втрати території, які Москва незаконно окупувала, ймовірно призведуть до посилення цієї громадської критики та посилення тиску на найвище командування.

До слова, у розвідці Британії повідомили, що Лиман захищали неукомплектовані підрозділи Західного та Центрального військових округів Росії, а також контингентів добровільно мобілізованих резервістів.

Сили, ймовірно, зазнали значних втрат, коли відійшли єдиною дорогою з міста, яка все ще була в руках росіян, – йдеться у звіті.

Контрнаступ Збройних Сил України триває, попри всі намагання його зупинити. Після деокупації значної частини Харківщини, наступною ціллю стало місто Лиман. Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий удень 1 жовтня підтвердив, що ЗСУ зайшли в Лиман. Однак у місті ще тривають бої з ворогом.

Череватий зазначив, що звільнення Лимана необхідне для того, щоб:

продовжити успішну Харківську операцію, захопити важливий район, який відкриває ворота для звільнення українського Донбасу, зокрема відчиняються напрямки на Сватове, Сєвєродонецьк, Кремінну тощо. Також речник Східного угруповання військ зазначив, що звільнення Лиману є важливим психологічним моментом, адже наші бійці оточили велике угруповання противника, який хвалився своєю “непереможністю”.

Російське міноборони вже заявило про вихід військ з Лиману, та зробило це як завжди відірвано від реальності. У Кремлі пояснюють втрату Лиману нібито “відходом на більш вихідні рубежі”.

Водночас воєнкори, які ще в день анексії українських територій переконували, що “все добре”, уже теж не такі оптимістичні, а в росіян буквально істерика через те, що обіцяного підкріплення у Лимані так і не було.

В оточенні опинились 5 тисяч окупантів. 1 жовтня українські десантники підняли синьо-жовтий стяг на стелу міста. Один з військових на відеозаписі підтвердив, що це відбувається саме цього дня.

ЗСУ оточили Лиман. Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай розповів, що в місті перебувають близько 5 тисяч російських окупантів. Вони просили у свого командування дозволу вийти, але отримали відмову.

Тепер виходи з Лимана для російських загарбників перекриті. У них залишилось 3 варіанти: спробувати прорватись, здатись чи загинути.

Гайдай підтвердив, що у напрямку Лиману росіяни перекидають техніку. Однак в цьому випадку це їм не допоможе.

Нагадаємо, військовий експерт Олег Жданов відзначив, що в Лимані утворився перший серйозний котел від початку повномасштабної війни, однак поки що важкого оцінити його масштаб.