Держава-терористка вже програла війну проти України, проте визнавати цього вона не хоче. Остаточно завершити війну могли б Сполучені Штати, якби виконали три важливі кроки.

Про це розповів колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі Джеймс Джонс в інтерв’ю “Голосу Америки”. Він зазначає, що Захід уже усвідомлює наближення неминучого програшу РФ у війні.

“Вона (Росія – ред.) була змушена відступити, хоч вона і не визнає цього, але це розуміють у військовій спільноті, в НАТО, і в США. Я думаю, що багато хто, ймовірно, був здивований її невдачами”, – зазначає Джонс.

До всього: Генерал висловив сподівання, що війна в Україні закінчиться у 2023 році. Проте він зазначив, що вона може затягнутися.

Джонс висловив думку, що якщо РФ буде готова вести переговори про врегулювання, яке було б прийнятним для українського народу, то потрібно досягти зобов’язань з боку Москви не вдиратися до інших країн.

За його словами, найголовніші речі, які повинні робити США для допомоги Україні – це надавати допомогу українській армії для боротьби проти російських окупантів та долучитися до відновлення пошкодженої інфраструктури України.

Він назвав три кроки, виконання яких Сполученими Штатами допоможе наблизити завершення війни.

“Коли цей конфлікт закінчиться, хоч би як він закінчився, у нас має бути план, який може допомогти Україні швидко відновити свій потенціал. Ось три речі, які я вважаю надзвичайно важливими: швидке постачання допомоги, надання гуманітарної допомоги та довгостроковий план відновлення України. Щойно все це стане реальністю, ця битва завершиться”, – наголошує генерал.

Додамо, що зараз українські військові показали, що мають можливість діставати ворога в глибокому тилу. І це дуже серйозний “холодний душ” як для командування ЗС РФ, так і для частини російського населення. Про це в ефірі телеканалу сказав генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун, коментуючи чергові вибухи на території аеродрому стратегічної авіації “Енгельс-2”.

Експерт нагадав, що росіяни використовують ракетні комплекси С-300 не для того, щоб захищати свої аеродроми, а щоб атакувати прифронтові міста України.

“Проблема в тому, що вони С-300 підтягнули до лінії фронту, і ними стріляють по наших містах, використовуючи їх не як зенітне озброєння, а як звичайні комплекси класу “земля — земля”. І замість того, щоб прикривати свої аеродроми, свої міста, вони використовують їх ось таким чином, жорстоко знищуючи українські прифронтові міста. Вони далеко стріляти не можуть, бо не пристосовані до цього. Але ось так от утилізувати ту кількість ракет, яку вони мають, вони таким чином можуть”, — зазначив Ягун.

На його думку, у Кремлі вже замислюються над наслідками, якщо удари припадуть на об’єкти в Москві.

“Ми показали своїми неймовірними зусиллями, що маємо можливість діставати ворога в глибокому тилу. І це дуже серйозний “холодний душ” був для їхнього командування, для частини населення. І в них там реально зараз величезна точиться дискусія, мовляв, а що ж буде, якщо полетить у Москву. А воно полетить. У Москві є величезна кількість об’єктів військової інфраструктури, які дуже хотілося б пощупати, грубо кажучи. Це і резиденція розвідки, і ФСБ, і Міністерство оборони. Я думаю, якщо там буде такий “приліт”, це буде величезний моральний збиток та підрив їхнього іміджу”, — поділився думкою Ягун.