Лідер групи Океан Ельзи Святослав Вакарчук, який зібрався брати участь у виборах до Верховної Ради, вже сформував передвиборний штаб, який очолює екс-заступник міністра економіки Юлія Клименко пише "Новое время".

Передвиборний штаб Вакарчука розмістився по сусідству зі штабом прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у бізнес-центрі Horizon, – там давно розташований офіс рок-музиканта.

Ні Клименко, ні прес-служба Вакарчука не захотіли надати коментарі.

Але сам Вакарчук в листуванні з жуналістами в Twitter підкреслив, що ні за яких обставин не очолить виборчий список БПП-Солідарності. Мовляв, це чутки, які безпідставно тиражують блогери з соціальних мереж.

Вакарчук, за свідченнями одразу декількох джерел, веде переговори з декількома так званими лідерами думок відомими медіаперсонами, щоб ті увійшли в його формовану політсилу.

Київський міжнародний інститут соціології невисоко оцінює підтримку умовної "партії Вакарчука" – лише на рівні 1,5%.

Цей рейтинг може зрости за рахунок частини електорату президента Петра Порошенка і лідера Громадянської позиції Анатолія Гриценка, вважає директор Інституту досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик. Нинішній рейтинг БПП – 13,9%, а Громадянської позиції Гриценка – 5,1%.

Але поживитися виборцями обох партій Вакарчуку буде досить складно – він розчарував частину своїх прихильників відмовою від участі в президентській гонці.

На входження у парламентський список Вакарчука сподівається невеликий політпроект "Дій з нами". Його організували депутати-єврооптимісти Мустафа Найєм, Наталія Кацер-Бучковська та Світлана Заліщук, а також один з творців Національної поліції – Сергій Блажевич. На сайті проекту запущена програма краудфандингу для фінансування промокампанії.

Один з учасників групи Дій з нами зізнався: "Ми не налаштовані йти на парламентські вибори самостійно, тому що не пройдемо". Тактика цієї групи проста: дочекатися, коли Вакарчук публічно оголосить про похід на вибори, і отримати місця в його списку.

Варто додати, що  Юлія Клименко живе в Києві, отримала освіту в Національному університеті "Києво-Могилянська академія", Міжнародному інституті менеджменту, а також в Інституті управління нерухомістю в США.

Вона зараз займається антикорупційною і економічною діяльністю, займає високі посаді в Київській школі економіки і Центрі економічної стратегії, працювала раніше заступницею міністра економіки.

Цікаво, що ще 27 березня Клименко оновила фотографію свого профілю в соцмережах, додавши до неї рамку "Голосую не по приколу", підтримавши тим самим флешмоб, оголошений Вакарчуком.

Також варто зауважити, що поки політична сила Вакарчука не має особливої підтримки українців, – соціологи оцінюють рейтинг на рівні в 1,5%.