Зараз близько 40% світової мережі РПЦ перебуває в Україні. Очевидно, що російська церква без цих 40% вже не буде церквою-імперією.

Про це в ефірі популярного телеканалу розповів прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

Зокрема, архієпископ розповів, що саме втрачає російська церква в разі отримання українською церквою Томосу.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

"Зараз близько 40% світової мережі РПЦ перебуває в Україні. Очевидно, що російська церква буде до кінця прагнути зберегти хоча б щось, але без цих 40% вона вже не буде церквою-імперією, вона буде просто однією з великих церков. Українська церква із часом буде за масштабом рівна РПЦ, а може, і трошки більша, ніж російська церква", – сказав архієпископ Євстратій.

За його словами, Українська церква може отримати Томос таким чином. Найближче засідання Синоду буде в жовтні. Синод як розпорядчий орган ухвалює рішення про Томос. Далі на цій підставі скликається собор українських ієрархів і в присутності спеціального представника Вселенського патріарха вони обирають предстоятеля єдиної церкви. Після цього предстоятель єдиної церкви отримує Томос як документ.

"Найімовірніше, отримання Томосу буде в Україні. Чи Патріарх Вселенський особисто чи через свого уповноваженого представника передасть цей Томос і він буде урочисто проголошений. Я думаю, що це буде в Софії Київській", – додав архієпископ. 

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що вирішив звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

1-3 вересня в Константинополі відбувся Синаксис – збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви. В експертних церковних колах вважають, що на зборах буде порушено питання автокефалії української, а також македонської церков. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської та Московської церкви.