Президент Росії Володимир Путін зосередив біля кордонів з Україною потужне військове угруповання.

Про це під час засідання Радбезу ООН, присвяченого четвертій річниці підписання Мінських угод, заявив постпред України Володимир Єльченко.

За його словами, Володимир Путін продовжує наполегливо ігнорувати власні зобов’язання за цими угодами, які прописані в сфері безпеки і гуманітарній сферах.

Постійний представник України при ООН також заявив, що за все Володимир Путін розмістив уздовж кордону з Україною майже 88 тисяч кадрових військовослужбовців.

«Російська сторона пропонує дуже вибірковий підхід до виконання Мінських угод, акцентуючи на політичних елементах в її власному тлумаченні. Однак, вона повністю ігнорує її власні зобов’язання в сфері безпеки і гуманітарній сферах», – зазначив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Виступаючи під час засідання Ради Безпеки ООН, Єльченко також перерахував сили, які Володимир Путін розмістив уздовж кордонів з нашою країною.

Станом на лютий, окупаційні війська “Л-ДНР” на Донбасі мають 496 танків (арсенал можна порівняти з силами Франції і Німеччини), 938 броньованих машин, 128 РСЗВ (майже як у Індонезії) і 776 артилерійських систем, в тому числі САУ ( можна порівняти з військовим потенціалом Казахстану і Ефіопії).

Також Володимир Єльченко зазначив, що на Донбасі Володимир Путін розмістив 35 тисяч найманців. якими керують майже 2 тисячі кадрових російських військових, що мають бойовий досвід на Близькому Сході.

«Загальна чисельність персоналу російської наступальної ударної групи уздовж російсько-українського кордону (включаючи групи в безпосередній близькості від окупованих територій Донбасу і Криму) становить 87 750 тисяч військових», – підсумував він, виступаючи в Раді Безпеки ООН.

Також, Постійні представники США і Франції при ООН відзначили, що врегулювання ситуації в Україні залежить від Росії, і зокрема від виконання нею Мінських угод

“Крім Донбасу Франція нагадує про свою стурбованість щодо застосування незаконної військової сили Росією в Керченській протоці. Надмірні перевірки, які відбувалися в Азовському морі, теж викликають особливе занепокоєння”, – заявив постпред Франції Франсуа Делатра

Що стосується позиції США, то американський постійний представник при ООН Джон Коен зазначив, що Сполучені Штати підкреслюють однозначну позицію щодо України.

«Треба чітко розуміти – це Росія має зупинити цей конфлікт. Висновок її військових сил зі східної України та Криму – єдиний прийнятний результат і єдиний результат, на який ми маємо погодитися», – зазначив Коен.