В російському Міністерстві оборони заявили, нібито ракета, якою збили малайзійський пасажирський Boeing 777 над Донбасом у 2014 році, має українське походження. Це черговий фейк Росії.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, передає Укрінформ.

“Заява Російської Федерації про нібито український слід ракети, яка збила МН17, є черговим невдалим фейком Кремля з метою, щоб прикрити свій злочин, який уже доведено офіційним слідством та незалежними експертними групами”, – заявив Олександр Турчинов.

Нагадаємо, що вчора, 17 вересня, Міноборони РФ поширило фейкову інформацію, що ракета зенітно-ракетного комплексу “Бук”, якою збили МН17, була виготовлена 1986 року в підмосковному місті Долгопрудний, відправлена до України й не поверталась у Росію.

Раніше, Рада з питань безпеки Нідерландів у жовтні 2015 року оприлюднила технічний звіт щодо катастрофи, де підтвердила припущення української сторони, що літак було збито ракетою ЗРК “Бук” російського походження з території, яку контролюють бойовики.

Bellingcat провели власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, ідентифікувавши 20 російських військових, причетних до катастрофи МН17. Цей звіт з іменами і фотографіями військових група передала нідерландській прокуратурі, який згодом оприлюднила Міжнародна слідча група.

Нагадаємо, раніше Турчинов робив ще одну гучну заяву, заявлявши, що поширення алкоголізму і наркоманії серед українців є реальною загрозою національній безпеці. 

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

За словами чиновника, від наркотиків залежать близько мільйона жителів України, від алкоголю – ще більше. Щорічно ці залежності призводять до 120 тисяч смертей.

Такі темпи скорочення населення Турчинов назвав катастрофічними. За його словами, ці показники в кілька разів перевищують наші бойові втрати на Донбасі.

«Все це становить реальну загрозу національній безпеці нашої держави», – підкреслив глава РНБО.