Екс-президент Віктор Ющенко вважає, що росіяни не протестуватимуть через політику. Він стверджують, що мешканці вийдуть на площі хіба що через горілку, хліб і пенсій. Такими думками третій лідер України поділився на телеканалі "Настоящее время".

Я думаю, що проект "русского мира" – це амбітний проект. Росіяни не любить свободи, не люблять волі. У Росії ніколи не буде Майдану політичного. "Вдячний" майдан може бути, хлібний майдан може бути, пенсійний може бути, примітивний майдан може бути. Майдану гідності не буде. Пересічний росіянин любить царя. І він готовий страждати в усьому іншому, – заявив Ющенко.

Ющенко зазначив, що російські політики намагаються заспокоїти суспільство за рахунок Криму та Донбасу.

– Але щоб підтримувати належну температуру відносин до влади, треба щоб була історія кримського моста. Вона на 12-14 місяців зробить репутацію "задоволеного почуття", що Росія щось повернула собі. Або, наприклад, кримська окупаційна операція. Або окупація Донбасу, – уточнив колишній президент.

Ющенко заявив, що мріє про російську політику, яка що поважає суверенітет і свободу України. Таких, на його думку, в сусідній державі немає.

– Тому не треба собі ілюзії творити, що хтось на колінах до нього (Путіна ) приповзе і він змилується. Або йому запропонувати речі, які будуть йому цікаві. Ні. Йому цікаве одне: Росія немислима без України. Немає процесу в Росії, який був би успішним без України, – заявив колишній гарант Конституції.

Окрім того на думку Ющенка, Україні доведеться воювати з Росією, адже: "Перемоги і майбутнього світу без збройного адекватного компонента у нас не буде".

Також, третій президент України Віктор Ющенко назвав основні вимоги до майбутнього кандидата на головний пост держави.

"Найкращий президент – той, хто дає відповідь на п’ять головних питань, які в нас стоять на порядку денному. Перше питання: війна. Це ті пункти, по яких я буду вибирати президента. Пункт другий – безпекова політика. Це питання стратегічне: як ви бачите принести країні гарантію її вічного існування?". Третьою умовою, за його словами, є політика національного відновлення і національного становлення України. Четвертим питанням, на яке він чекає відповіді від кандидата, він назвав економічний план для країни, а п'ятий пункт Ющенко вирішив поки тримати у таємниці.