Президент України Володимир Зеленський передав ордени «Золота Зірка» рідним загиблих Героїв України – викладача вищої математики та інформаційних дисциплін державного вищого навчального закладу «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» Ганни Бортюк і командира відділення державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Одеській області, прапорщика служби цивільного захисту Сергія Шатохіна.

Нагороду Ганни Бортюк отримав її чоловік Микола, а нагороду Сергія Шатохіна – дружина Героя Людмила.

25 січня 2020 року Глава держави підписав указ про присвоєння звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Ганні Бортюк і Сергію Шатохіну (посмертно). Вони удостоєні високої нагороди за героїзм і самопожертву, виявлені при рятуванні людей під час пожежі в одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, яка сталася 4 грудня 2019 року.

Також Президент вручив державні нагороди з нагоди Дня Військово-Морських сил України.

Зокрема, орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено старшого мічмана Андрія Марчука та старшину Володимира Сорочана.

Медаллю «За військову службу Україні» нагороджені капітан Сергій Волинський, капітан Ярослав Волянський, капітан ІІ рангу Олексій Корецький та лейтенант Роман Сухина.

Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджені старшина Андрій Вакуленко та капітан І рангу Роман Кодимський.

«Сьогодні ми нагороджуємо орденами та медалями найкращих з українських військових моряків. А крім цього, відзначаємо званням Герой України та орденом «Золота Зірка», на превеликий жаль – посмертно, за відвагу в порятунку людей під час пожежі в Одеському коледжі», – сказав Володимир Зеленський.

Також, президент зазначив:

«Найголовніше, про кого ми завжди повинні пам’ятати та піклуватися, – це люди. Це наші військові моряки, їхні родини, гідне матеріальне та соціальне забезпечення для них. Це – завдання номер один», – сказав Глава держави.

Володимир Зеленський наголосив, що сьогодні українські моряки отримають понад 70 квартир. Зокрема, моряки з Криму, які у 2014 році не зрадили Україні.

Президент зазначив, що їхня вірність присязі чомусь була для влади непомітною, і вони жили в жахливих умовах.

«Мені соромно, що за весь цей час вони не отримали від держави гідної подяки. Але я радий, що нарешті справедливість перемогла», – сказав він.

Володимир Зеленський зазначив, що це – лише перші кроки у напрямку покращення умов життя військових моряків.

«Я зроблю все, щоб українські моряки відчували, що вони є справжніми супергероями, які дуже потрібні Україні», – наголосив Президент.

Варто зазначити, що українці в коментарях підтримують позицію Зеленського, та затикають Порохоботів, які активізувались перед місцевими виборами, та всіляко намагаються критикувати президента, із одноразових, одноденних сторінок. Окрім того, про це ще два тижні тому писав Бужанський, який після роздачі квартир постраждалим після вибуху на Позняках написав. Ну що тепер скажете порохоботи? Цього разу ситуація аналогічна – тільки от можна впевнено сказати, що перезидент не піариться.