Нині Збройні Сили України, на південному напрямку проходять вже другою «лінії Суровікіна», менше захищену, аніж перша. В українській армії з’явилася можливість прорватися до узбережжя Азовського моря.

Про це розповів військовий експерт Денис Попович.

«Зараз ми вклинилися у другий «шар» цієї «лінії Суровікіна», яка знаходиться приблизно у Новопрокопівці. Там не лише мінні поля та «зуби дракона», там і траншеї, бліндажі… Коли ми говоримо, наскільки нам залишилося далеко до її остаточного прориву? До Токмака зараз приблизно 20 км», — розповів Попович.

 

Експерт додав, що від Токмака до узбережжя Азовського моря на око теж 50 км. Приблизно таку відстань зараз відокремлює… якщо ми говоримо про прорив до узбережжя», — розповів Попович.

У той же час, щоб заблокувати «коридор» окупантів у Крим, захисникам необхідно взяти під контроль хоч один населений пункт, через який проходить залізнична гілка цього самого «коридора» наприклад, Токмак чи Пологи.

А ось повна блокада логістичних шляхів росіян можлива, зокрема, у разі знищення Кримського мосту та переходів через Кримський перешийок.

«Однак залишається ще приморська траса через Маріуполь-Бердянськ-Мелітополь. Вона ще залишатиметься під контролем… Але ми можемо взяти її під вогневий контроль. Якщо ми говоримо про повну блокаду… то для того, щоб перекрити всі можливості перекидання військ із глибини РФ у Запорізьку область, слід говорити про знищення Кримського мосту, переходи з Кримського перешийка до Запорізької області», — пояснив експерт.

Попович зауважив, що чим далі ми просуваємось на півдні, тим більше можливостей для їх виконання.

Він окремо зауважив, що Росії критично потрібна оперативна «пауза» – щоб провести мобілізацію, перекинути війська. Крім того, Москва має великі надії на президентські вибори в США.

Він додав, що вони чекають на зимовий сезон, оскільки дощі та сльота можуть уповільнити український контрнаступ.