Філія “Центр забезпечення виробництва” АТ “Українська залізниця” 3 січня за результатами тендерів замовив АТ “Завод Екватор” кондиціонери для пасажирських вагонів на загальну суму 28,43 млн гривень.

Про це повідомляється в системі “Прозорро”, передають “Наші гроші”.

До кінця 2020 року виробник поставить 19 комплектів покрівельної системи кондиціонування повітря з індивідуальним регулюванням температури в кожному купе. Вартість комплекту для одного вагона становила 1,50 млн гривень.

Мова йде про кондиціонери АВК-25. Вони мають продуктивність охолодження 30 кВт і обігріву в режимі теплового насоса 20 кВт.

Найдорожчим і найпотужнішим серед кондиціонерів, ціни яких є в інтернет-магазинах, є канальний інверторний Mitsubishi Heavy FDU250VS за 323 тис грн.Він має продуктивність охолодження 25 кВт і обігріву 28 кВт, тобто на рівні вагонного охолоджувача.

Однак ціна кондиціонера у магазині в п’ять разів менше ціни для “Укрзалізниці”. У 2018 році “ЦОП” замовляв посереднику ПП “СП Кліматехніка” кондиціонери АВК-25 за 1,14 млн гривень.

Однак тоді вони включали один компресор, а зараз – два компресори. Товар буде виготовлений не раніше 2020 року. Гарантійний термін зберігання становить рік після виготовлення, а гарантійний термін експлуатації – два роки після введення в дію. Сума угод на 0,01% нижче загальної очікуваної вартості закупівель в 28,43 млн грн.

Як повідомляється, виробник “Завод “Екватор” належить голові наглядової ради Сергію Кантору – депутата Миколаївської міськради від партії “Наш край”, а директором заводу є Юрій Неділько.

Єдиним конкурентом було харківське ТОВ «НВО « А. Т. О. Р. » Володимира Морозова з продукцією того ж “Екватора”, причому ніхто не знижував ціну в ході аукціонів.