Ротація окупантів у Новій Каховці – один із сигналів, що окупанти починають втікати.

Тож росіянам вже потрібно готувати валізи та покидати окуповані українські території. 

Про це в інтервʼю розповів Ротація у Новій Каховці – один із сигналів, що окупанти починають втікати. Роман Світан. За його словами, російські військові вже відчувають, що ЗСУ поженуть їх далеко з наших територій.

Роман Світан переконаний, що ротація росіян у Новій Каховці – це фактично і є відхід окупантів, причому з награбованим майном з України.

“Частина, яка заходила по ротації, не ставала на ті ж дільниці, на яких стояла до неї. Вони трошки розосередилися, зайшли в місто, відновили деякі блокпости”, – пояснив він.

На його думку, все ж росіяни дещо послабили свій вплив на окупованій Херсонщині.

Усе те, що у нас твориться вже дев’ятий рік – це війна називається, а не вихід чи захід російських частин,
– додав він.

Роман Світан зосередив увагу на тому, що на Правому березі наші війська підтягнули артилерію.

“Вона починає випалювати ту лінію у 25–30 кілометрів вздовж річки Дніпро, яку в принципі давно треба було пропалити, бо росіяни підтягнули до неї певну свою артилерію і почали працювати по мирних містах”, – зауважив він.

На його думку, це поганий сигнал для окупантів.

Вони прекрасно розуміють, що ця смуга демілітаризована нашою артилерією і може бути використана нашими військами як плацдарм для виконання наступальних дій на Армянськ, – розповів він.

За його словами, йдеться про форсування Дніпра.

За словами військового експерта, все ж окупанти в паніці.

“Тоді весь трикутник Кінбурнська коса–Армянськ–Нова Каховка опиняється в оперативному оточенні”, – зазначив військовий експерт.

Світан підкреслив, саме через це росіяни починають плавно збиратися, як робили це на Правому березі Херсонської області.

Росіяни втратили Херсонщину

Військовий експерт додав, що, звісно, окупанти будуть відступати не з пустими руками, а пральними машинками, які вже намагаються відправити собі за Урал.

“Такого роду рухи – це якраз підготовка до “жесту доброї волі”. Там з воєнної точки зору неможливо утримати цю ділянку”, – переконаний він.

За його словами, цей трикутник фактично притиснутий з одного боку до Чорного моря, а з іншого боку – до Дніпра.

За великим рахунком ми форсуємо Дніпро, тоді декілька бригад беруть напрям на Армянськ, то весь цей трикутник – це кладовище росіян. Вони прекрасно це розуміють,– повідомив він.

Тож наступальних чи оборонних дій на Херсонщині окупанти точно вже не планують здійснювати.

Водночас додамо: Авіація Сил оборони за добу завдала 11 ударів по районах зосередження загарбників. Також наші захисники збили ворожі БпЛА типу “Орлан-10” та “Суперкам”. Про це повідомив Генштаб ЗСУ
Підрозділи ракетних військ і артилерії, в свою чергу, уразили 3 пункти управління та 5 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника.
Протягом минулої доби окупанти завдали 34 авіаційних та 4 ракетних удари, здійснили понад 70 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, зокрема, цивільній інфраструктурі населених пунктів. Є поранені серед мирного населення.
Високою залишається ймовірність завдання росією ракетних та авіаційних ударів по всій території України.
Противник надалі зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. На них наші воїни відбили понад 85 атак загарбників.