Відведення військ у населених пунктах Петрівське й Золоте, що на Донбасі, відбуватиметься організовано та поетапно, із заздалегідь підготовленим обладнанням та укриттям

Про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк під час години запитань до уряду у п’ятницю, 18 жовтня.

“Підрозділами, які розгорнуті в межах ділянок визначені завдання щодо організованого та поетапного зайняття меж позицій поза межами ділянок розведення. Відновлення фортифікаційних споруд здійснюється інженерними підрозділами”, – сказав він, зазначивши, що наголосив саме на відновленні, оскільки воїни ЗСУ вже були на цих позиціях у 2016 році. 

Загороднюк зазначив, що у 2016 році ці споруди буди підготовлені, а зараз закінчується їх відновлення.  

Він додав, що Головним управлінням оперативного забезпечення організована доставка та видача матеріальних засобів з польових складів для забезпечення будівництва фортифікаційних споруд в районах відведення військ. 

За його словами, відведення війск проводитиметься поетапно, будуть також заздалегідь підготовлені позиції, з підготовленою системою траншей, обладнанням та укриттям для особового складу, місцями для його проживання, а також створеними з належними умовами для виконання бойових завдань. 

Також, якк зазначив Загороднюк, бойовики в четвер обстріляли ділянку розведення сил у Золотого, що знову відкладає початок процесу відведення військ. 

Він нагадав, що передумовою для початку розведення на ділянках у Золотого і Петровського є семиденний режим прекразенія вогню, який має зафіксувати спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

«Зараз ця умова не дотримується тієї стороною – бандформуваннями, які продовжують обстріли регулярно. Зокрема, вчора ми мали обстріл в районі розведення у Золотого », – сказав Загороднюк.

Окрім того, як раніше зазначав, Загороднюк, Спілкування з військовослужбовцями дає впевненість і відчуття незворотності змін на краще, переконаний міністр оборони Андрій Загороднюк

«Спілкування з військовослужбовцями дає впевненість і відчуття незворотності змін на краще. Бачу, що самі військові прагнуть зробити армію ефективнішою і більш боєздатною. Відчуваю їхню рішучість у втіленні спільних цілей», – зазначив урядовець.

«Похвалою для цих людей є практична, спільна робота на результат, адже слово, не підкріплене справами, – нічого не варте», – підкреслив керівник Міноборони.