Заступник голови Офісу Президента Юрій Костюк заявив, що питання щодо розведення сил у Золотому на Луганщині українська влада наразі відклала.
Як пояснив він у ефірі “Громадського”, без сталого припинення вогню розведення сил у Золотому є неможливим.
Що стосується розведення, острахи є абсолютно зрозумілими. Більше того, я хочу сказати, що наразі це питання є відкладеним, щоби воно відбулося, потрібні певні умови, повинне бути стале припинення вогню певну кількість днів, що не відбулось,– зазанчив Костюк.
Крім того, він зауважив, що у Станиці Луганській, де сили вже розвели, є українська поліція та інші правоохоронці. Тому не можна говорити, що після відведення нікому буде забезпечувати безпеку місцевих жителів.
Раніше Представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Олексій Рєзніков наголошує, що розведення сил і засобів у Золотому та Петрівському буде можливе лише після того, як СММ ОБСЄ підтвердить дотримання протягом семи діб режиму тиші на ділянках розведення в Золотому та Петрівському.
У розміщеному на сайті Українського кризового центру коментарі Рєзніков зазначив, що “останніми днями російські офіційні особи на всіх рівнях активно тиражують перекручену інформацію про нібито зрив українською стороною процесу завершення розведення сил і засобів у районах населених пунктів Золоте і Петрівське, домовленість щодо якого була досягнута в Мінську 1 жовтня цього року”.
Представник України в підгрупі ТКГ наголосив, що “по-перше, домовленості щодо розведення сил і засобів на трьох пілотних ділянках (у районах населених пунктів Станиця Луганська, Золоте і Петрівське) були досягнуті українською і російською сторонами ще 21 вересня 2016 року, коли в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи (ТКГ) про розведення сил і засобів”, і зазначене рішення стало складовою пакета Мінських домовленостей.
“По-друге, погоджений у Мінську 1 жовтня 2019 року робочий план-графік виконання заходів на ділянках розведення сил і засобів у районах населених пунктів Золоте і Петрівське жодним чином не скасовує положення Рамкового рішення ТКГ про розведення сил і засобів від 21.09.2016, зокрема його пункту 2, який абсолютно чітко визначає необхідність дотримання режиму повного припинення вогню протягом семи діб для кожної з ділянок розведення як передумови для початку процесу розведення”, – зазначив Рєзнік.