Україна в 2020 році закупила вакцину від COVID-19 на суму 964 млн грн, експрес-тести на суму 989 млн грн, повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова в ході прес-брифінгу в Києві в четвер.

“Закуплено 5,9 млн експрес-тестів на Covid-19 на 989 ​​млн грн, медикаментів для лікування Covid-19 тільки по централізованим закупівлям для поставок на 146 млн грн, засобів індивідуального захисту для медиків на суму понад 730 млн грн. Напередодні здійснили одну з перших закупівель вакцини на суму 964 млн грн. Закуплено 200 апаратів ШВЛ на суму 84 млн грн “, – сказала вона.

Шаталова додала, що в цілому МОЗ на закупівлю ліків, медвиробів і медобладнання в поточному році направив 12,8 мільярдів гривень.

“Мова йде про централізовані закупівлі за кошти бюджету 2020 року, а також кошти з фонду боротьби з Covid-19. Протягом 2020 року МОЗ забезпечив постачання лікзасобів і медвиробів на загальну суму понад 6,5 млрд грн. МОЗ також віддав доручення на закупівлю 416 автомобілів екстреної допомоги на суму 728 млн грн і ініціював закупівлю 161 комп’ютерного томографа на суму 2,3 млрд грн, з яких 48 вже поставили в медустанови “, – додала заступник міністра.

Крім цього, за її словами, регіональні медустанови оперативно уклали договори про закупівлю нових апаратів ультразвукової діагностики і рентген-систем на загальну суму понад один мільярд гривень.

Також Шаталова розповіла, що в рамках спільного проекту Міністерства з Світовим банком “Покращення охорони здоров’я на службі у людей” в 2020 році реалізували програми в восьми регіонах на суму понад 2,6 млрд грн.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Україна підписала контракт з китайським виробником вакцини від коронавірусу. Очільник МОЗ назвав терміни, коли препарат потрапить в нашу країну.

Про це глава МОЗ Максим Степанов розповів в ефірі каналу “Україна 24”.

За словами міністра, перша партія вакцини надійде вже в лютому.

“Сьогоднішнє підписання контракту – це результат досить складних переговорів, які ми вели починаючи з літа. Відповідно до контракту перші 700 тисяч доз виробництва китайської компанії Sinovac Biotech ми повинні отримати протягом 30 календарних днів після реєстрації вакцини або в країні виробника, або в інших. Є перелік країн, в тому числі США, ЄС, Бразилія, Туреччина. Ми розраховуємо на реєстрацію в одній з цих країн в січні. 7 січня мають бути надані результати клінічних досліджень в Бразилії, після цього буде відповідна реєстрація. Тому ми в лютому розраховуємо отримати ці 700 тисяч доз “, – сказав Степанов.

Він додав, що в найближчі тижні будуть укладені договори з іншими виробниками вакцини.

“З усіма компаніями ми ведемо переговори з літа, основний елемент, який ми погоджуємо, це терміни поставки. На жаль, я не можу розкривати назви компаній, з усіма підписані договори про нерозголошення. У найближчі тижні будуть укладені договори”, – запевнив Степанов.