Колишній мер Нью-Йорка, політик-республіканець Рудольф Джуліані, який нині є адвокатом Дональда Трампа, розповів, чому передумав їхати до України, де планував поспілкуватися з новообраним президентом Володимиром Зеленським.

Як передають ЗМІ про це він розповів в інтерв’ю американському телеканалу Fox News, яке цитує “Українська правда”.

Джуліані назвав народного депутата Сергія Лещенка людиною, якого засудили за допомогу демократам на виборах в США 2016 року.

“Я не поїду, бо вважаю, що міг би опинитися серед людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках і ворогами Сполучених Штатів, і в одному випадку вже засудженої людини, який був залучений на допомогу демократам на виборах 2016 року. Я назву його ім’я. Це людина на прізвище Лещенко”, – стверджує Джуліані.

За словами адвоката Трампа, Лещенко оприлюднив “чорну бухгалтерію” Партії регіонів, де фігурував Пол Манафорт, колишній глава передвиборного штабу Трампа, яка “насправді є фейком”.

В свою чергу, народний депутат Сергій Лещенко прокоментував заяву адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліани про те, що він є ворогом чинного господаря Білого дому.

Лещенко вважає, що адвоката Трампа дезінформував генеральний прокурор України Юрій Луценко. Депутат стверджує, що Джуліані був втягнутий у сценарій генпрокурора Луценка, який намагається врятувати свою кар'єру. Про це він написав 11 травня у своєму блозі на сайті «Українська правда».

Луценко не хоче втрачати посаду генпрокурора і вигадав легенду, яку зараз «продає" американцям. Начебто Байден захищав інтереси свого сина в компанії «Бурізма» та домагався звільнення генпрокурора через справу проти «Бурізми» та Злочевського. Але правда полягає в тому, що саме Луценко закрив цю справу, — пише Лещенко.

Парламентар нагадав, що американські правоохоронці довели правдивість чорної бухгалтерії Партії регіонів у справі Пола Манафорта.

Вже зараз, очевидно, що команді обраного президента України Володимира Зеленського доведеться грати "тонку гру" з оточенням президента США Дональда Трампа, щоб зберегти підтримку України.

Таку думку оприлюднив у Twitter постпред України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Різка заява Джуліані, близького соратника Трампа – це небезпечно. Зберегти і примножити підтримку США – це фундаментальний національний інтерес України. Тут тонка гра, в яку доведеться грати команді нового президента і ухвалювати складні рішення", – написав Кулеба.